Očkovat proti Covidu se bude novou českou vakcínou!


01. 04. 2021  09:34     Miroslav Zeman     komentáře (1)

Ke schválení u Evropské lékové agentury byla podána nová vakcína, která pochází z České republiky. Očkovat by se s ní mohlo už od května tohoto roku. Česká vláda plánuje objednat až dva miliony dávek této nové vakcíny, která vykazuje účinnost až 92 procent. Odpadají tak spekulace o možném používání ruské vakcíny Sputnik, nebo vakcíny čínské.

Očkovat proti Covidu se bude novou českou vakcínou!
Profesor Vávra, který stál za vývojem nové vakcíny si od jejího schválení u Evropské lékové agentury slibuje výrazné zrychlení očkování v České republice i v okolních zemích. Na tuzemskou vakcínu Verodax už přichází miliony objednávek ze Slovenska nebo Polska. Zájem projevilo předběžně i Rakousko, které však hodlá vyčkat na konečné rozhodnutí Evropské lékové agentury, tedy na definitivní schválení používání tohoto přípravku.

Jedna dávka vakcíny, která se bude podávat pouze v jednom podání (u jiných vakcín je třeba dvě aplikace vakcíny) vyjde na 186 korun. Verodax tak bude patřit k levnějšem vakcínám na trhu. Firma vyrábějící vakcínu slibuje, že výrobní kapacity má připravené a je schopna pokrýt veškerou poptávku po tomto přípravku po celý rok.

Doufejme, že přípravek dorazí do našich očkovacích center skutečně už v květnu, jak slibuje profesor, a nebude se moci aplikovat pouze 1. dubna:)Očkovat proti Covidu se bude novou českou vakcínou!

A co dál?
Jak se dozvíme, že to není stejné svinstvo, jako západní genocidní Gatesovy vakcíny....
Diskutovat (1)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

28125875579

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

23


ČÍSLO TÝDNE 23 právě tolik procent lidí do 26 let bydlí u svých rodičů. Ještě loni to bylo 15 procent. V nárůstu se odráží výrazné zdražování cen nemovitostí, zejména bytů ve velkých městech a současně zvyšující se úroky z hypoték. Novou šanci dostává nájemní bydlení.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4830
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,7370
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5275
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,6585
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4265
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1489
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více