Penzijní fond České spořitelny zaznamenal ke konci r. 2012 největší nárůst nových klientů mezi velkými penzijními fondy


10. 03. 2013  20:43     tz     komentáře (0)

Penzijní fond České spořitelny (dále PFČS), nyní Česká spořitelna – penzijní společnost, a.s., zaznamenal v loňském roce razantní akvizici nových klientů, meziročně se jejich počet zvýšil o více než 120 tisíc na celkových 1,06 mil., což je 13% rozdíl. Šlo tak o největší akvizici mezi velkými penzijními fondy. Výrazně PFČS vzrostly finanční prostředky na osobních účtech klientů. Jejich objem překonal hodnotu 42,5 mld. Kč, což představuje zvýšení kapitálu o 11,4 % oproti předchozímu roku.  Z hlediska počtu klientů a objemu spravovaných prostředků potvrdil PFČS svou pozici druhého největšího penzijního fondu na trhu penzijního připojištění v České republice.

Penzijní fond České spořitelny zaznamenal ke konci r. 2012 největší nárůst nových klientů mezi velkými penzijními fondy
„Těší nás, že klienti projevili tak velký zájem o penzijní připojištění, což odráží jejich potřebu vytvořit si rezervy pro finanční nezávislost, a zajistit si tak další zdroj příjmů pro důchodový věk. Jsme rádi, že se objevuje i mladší generace, která přemýšlí o tom, jak si zajistit spokojený důchod. Nejen penzijním připojištěním, ale i novými produkty důchodové reformy - důchodovým spořením a doplňkovým penzijním spořením,“ uvedl Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Česká spořitelna – penzijní společnosti.

PFČS dosáhl k 31. prosinci 2012 zisku 757 mil. Kč (počítáno podle účetních standardů CAS). Vysokého zisku bylo dosaženo i přes přetrvávající prostředí nízkých úrokových sazeb na kapitálových trzích.

Pozitivní výsledky ovlivnil i další rozvoj spolupráce s dvanácti tisíci přispívajícími zaměstnavateli. Počet účastníků s příspěvkem zaměstnavatele dosáhl ke konci roku 157 tisíc. Na dosažení obchodních výsledků se podílela především rozsáhlá prodejní síť, která zahrnuje všechny pobočky České spořitelny a její externí prodejní síť, jejíž součástí je i Kooperativa pojišťovna, a.s. a ČS do domu, a. s.Penzijní fond České spořitelny zaznamenal ke konci r. 2012 největší nárůst nových klientů mezi velkými penzijními fondy

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16533166795

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 345 000

345000


ČÍSLO TÝDNE: 345 000 právě tolik žádostí obdržely dosud banky o odklad splácení hypotečních a spotřebitelských úvěrů. Klienti tak na splátkách ušetří až 10 miliard korun.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více