Platební terminál už nemusí být pro obchodníka trestem, ovšem zadarmo to nejde


26. 02. 2014  00:56     Tomáš Malach     komentáře (1)

V ČR je v současné době několik bankovních domů, které poskytují obchodníkům platební terminály. Pokud si sjednáte terminál u banky, automaticky Vám zřídí podnikatelské konto s nemalým poplatkem za vedení účtu a za položky – banky to nazývají „výhodný podnikatelský balíček“. Dále pak platíte z každé transakce cca 1,5% (řetězce) – 3,5% (menší obchodník) a někdy dokonce i nájem za terminál ve výši 300 – 700 Kč za měsíc. Proč? V první řadě samozřejmě, protože bance jde o zisk, na druhou stranu je ale zapotřebí poznamenat, že obchodník dostane zapůjčenou technologii (HW včetně SW) zdarma. A to se musí zaplatit. Počáteční náklad je cca 15 – 30 tis. Kč na kus (přístroj, technik, …).

Platební terminál už nemusí být pro obchodníka trestem, ovšem zadarmo to nejde




Obchodník má dále možnost, poptat tuto službu u soukromých firem. Ty ale většinou nedokáží dodat klientovi komplexní řešení v podobě terminálu s bankovní službou anebo je služba ještě dražší, než v bance. Existují ale i výjimky, které jdou podnikatelům naproti, ovšem zadarmo to také nejde.

Portál www.platebni-terminaly.eu vznikl v lednu roku 2014 a celou myšlenkou je snížit podnikatelům právě tyto poplatky. A daří se. Za cca 3 týdny se namontovalo přibližně 30 terminálů a firma nyní řeší cca 65 dalších případů. Terminály půjčují zdarma a sazby se pohybují dle typu karet od 1% - 1,9% (1,9% je maximální sazba při využití GPRS technologie – mobilního terminálu). Podmínkou získání terminálu je průměrný měsíční obrat ve výši 30.000 Kč z důvodu výše uvedených.  Průměrná úspora obchodníka je kolem 0,7%, sdělil Tomáš Malach, manažer projektu.

EU chce podpořit obchodníky a diskutuje se návrh, že by se % sazby měly zastropovat na 0,2 % u debetních a 0,3 % u kreditních karet. „ Ono takto se to zdá být krásné, jen se ptám, jak to má EU namyšlené s náklady za technologie? Banky ani my je obchodníkům platit nebudeme a tedy buď dodáme službu a obchodník si vybavení za cca 20.000 Kč bude muset zakoupit na vlastní náklady anebo vznikne např. poplatek za platbu kartou. Nebo že by vznikla nějaká dotace na pořízení?  Uvidíme.“, míní Malach.

Jak to vše bude, nám ukáže čas, každopádně pokud využíváte platebních terminálů, můžete šetřit už dnes.



Platební terminál už nemusí být pro obchodníka trestem, ovšem zadarmo to nejde

Cenotvorba
Hotovo, zastropováno společnostem VI a MC. Jaké budou ale marže bank? Podle mne tak 1%, tedy sazby b...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

15547442944

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

60


ČÍSLO TÝDNE - 60 právě tolik miliard korun investovaly tuzemské firmy do online reklamy na internetu. Je to rekordní částka, která potvrzuje výrazné zvýšení zájmu o reklamu na internetu nejen v České republice.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,2620
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,7020
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,8330
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5365
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9990
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4050
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0774
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více