Počet stažení mobilních aplikací bank v ČR přesáhl 100 tisíc


25. 05. 2012  11:25     Ondřej Aust     komentáře (0)

Mobilní aplikace bank v České republice nabírají na popularitě. V celkovém součtu už bohatě přesáhly hranici 100 tisíc stažení z online obchodů jednotlivých mobilních platforem. Vyplývá to z ankety serveru Médiář.cz mezi tuzemskými bankovními domy.

V součtu uvažujeme aplikace Československé obchodní banky, České spořitelny, Equa bank, Era Poštovní spořitelny, Fio banky, Komerční banky a mBank, jejichž smartbankingové aplikace se umisťují na předních příčkách v příslušných sekcích online obchodů.

Anketu server uspořádal u příležitosti konference Do banky přes mobilní aplikaci, která proběhla v úterý 22. května v pražské kině Atlas. “Naše aplikace smartbankingu od spuštění v lednu 2012 zaznamenala přes 51 tisíc stažení, uživatelé v ní za tu dobu učinili transakce v objemu více než 900 milionů Kč,” podělil se o konkrétní zkušenost Martin Štýber, výkonný manažer Vývoje finančních služeb ČSOB a Poštovní spořitelny, které byly partnerem konference.

Smartbanking – tedy přístup k bankovnímu účtu přes mobil právě prostřednictvím speciálních aplikací v telefonu připojeném k internetu – aspoň někdy využívá třetina internetové populace České republiky, zkušenost s takovými aplikacemi už mají zhruba tři čtvrtiny majitelů chytrých telefonů. V průzkumu pro Médiář.cz to zjistila společnost Mediaresearch.

Nejčastějším způsobem provádění bankovních operací sice u aktivní internetové populace zůstává internet banking následovaný osobní návštěvou pobočky, přesto dnes smartbanking většina (75 %) respondentů považuje za standardní součást servisu vůči zákazníkům.Počet stažení mobilních aplikací bank v ČR přesáhl 100 tisíc

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19770857196

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více