Podle čeho se mám rozhodovat, jakou kreditní kartu si vybrat?


02. 01. 2008  12:02     Ondřej Moravec     komentáře (0)

Další články

Základní otázkou je, co od karty očekáváte. Má-li být platebním nástrojem pro každodenní použití, je lépe si vybrat kartu s co nejdelším bezúročným obdobím.

Pokud předpokládáte, že si s ní budete od banky skutečně půjčovat, je dobré vybrat kartu s co nejnižším úročením nebo tu, u které lze snížení úroku dosáhnout třeba využitím doplňkových splátkových programů a půjček. Dalším parametrem pro výběr je doplňková nabídka služeb a benefitů, ať jde o sbírání bodů věrnostních programů nebo třeba doplňkových pojištění ke kartě.

Co se stane, když mi někdo kartu odcizí a zaplatí s ní?

Je důležité okamžitě po ztrátě nebo krádeži tuto událost nahlásit bance, která kartu vydala. Podmínky jednotlivých bank se při ztrátě karty liší, některé ručí za všechny transakce od okamžiku nahlášení ztráty, některé od následující půlnoci a jsou i banky, které nabízí zpětné krytí. Tedy, že máte jistotu v případě, že ztrátu nebo krádež karty nezjistíte okamžitě. Bezpečí vašich financí je možné ještě zvýšit doplňkovým pojištěním pro případ zneužití karty.Podle čeho se mám rozhodovat, jakou kreditní kartu si vybrat?

Diskutovat (0)


Další články k tématu

Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20477388301

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více