Poradna serveru BP:
Krátkodobé půjčky zdarma? Jen za první půjčení


21. 09. 2015  00:43     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ SERIÁL - ŮORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se dotazuje, proč se upozorňuje na nebezpečí krátkodobých půjček, neboli mikropůjček, když mnoho poskytovatelů tyto nabízí dokonce zdarma. Pozor, jde o trik. ČTĚTE DÁLE!

Poradna serveru BP: Krátkodobé půjčky zdarma? Jen za první půjčení
Poskytovatelé víc, co lidé chtějí a snaží se je za každou cenu nalákat. Proto je jedním ze způsobů propagace i nabídka mikropůjčky, tedy půjčky se splatností obvykle do třiceti dnů, která není vyšší než pět tisíc korun, zdarma. Jen omezeně se však můžete dozvědět, že zdarma si můžete půjčit pouze jedno, při první půjčce po vaší registraci. To vše ve smyslu, když ptáčka lapají … Další půjčky už samozřejmě zaplatíte a často výrazně dráž než u poskytovatelů, kteří první půjčku zdarma vůbec nenabízejí.

Dotaz čtenáře:

Ahoj, nevím, co mají všichni proti minipůjčkám. Potřebuju založit do výplaty, a tak jsem serfoval a hledal a spoustu firem, které nabízí malé půjčky - dokonce zdarma! Jsou úplně bez úroků i bez poplatků, ještě jsem si to ověřoval. Takže jakýpak úroky v tisících procent a rizika jakými nás krmí asi konkurence a noviny. Nevím sice, z čeho ty firmy žijí, ale asi poskytují k tomu nějaké další služby, ze kterých rejžují. Ale půjčky jsou fakt zadarmo! Takže všichni kdo potřebujete na krátkou chvíli založit, tak se nebojte a klidně si půjčte, budete to mít gratis.

Odpověď odborníka:

Dobrý den, určitě je na místě položit si otázku, kterou jste si mimochodem také položil, a to z čeho ti poskytovatelé vlastně žijí. Není to tedy z jiných služeb, nebo z charity, ale právě z půjčování těchto mikropůjček. Nabídky těch společností jste si bohužel pořádně neprostudoval. Tito poskytovatelé sice nabízí půjčku zdarma, tedy bez úroků a poplatků, ale pouze první půjčku po registraci. Smyslem této nabídky je přilákat nové klienty, kteří si půjčí sice napoprvé zdarma, ale podruhé či potřetí už hradí standardní úrok, který je u mikropůjček velmi vysoký. Jeho nebezpečnost však snižuje fakt, že mikropůjčky jsou poskytovány nejčastěji na měsíc, maximálně na dva. Poskytovatelé to tak mají velmi dobře promyšlené. Nabídnout první půjčku zdarma, protože ví, že klient, který se u nich zaregistruje, tak už ke konkurenci nepřejde. Tito lidé si navíc na mikropůjčky velmi rychle zvyknout a tedy si více než devadesát procent klientů půjčí vícekrát než jednou. Tím poskytovatel vydělá na druhé a další půjčce, kde již všechny platby normálně uplatňuje. Někdy pak jsou tyto úroky a poplatky vyšší než u poskytovatelů, kteří první půjčku zdarma nenabízejí. Ztráty z první bezplatné půjčky se tak poskytovatelům mnohokrát vrátí na platbách za další půjčky.

Proto je dobré si pamatovat, že vám nikdo nic zadarmo nedá.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ DOTAZY A ODPOVĚDI V NAŠÍ PORADNĚ NALEZNETE V SEKCI VRBA ZDE!Poradna serveru BP: Krátkodobé půjčky zdarma? Jen za první půjčení

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

1687349642

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

14


ČÍSLO TÝDNE: 14 tolik bilionů korun by musely investovat České firmy, aby dosáhly kapitálové vybavenosti našich Německých konkurentů. Do té doby bude naše ekonomika pracovat s výrazně nižší přidanou hodnotou a tedy i mzdami a výnosy.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více