Pozor na podvodníky:
mohou vás „oškubat“ na placené lince


20. 08. 2011  16:01     BP.com     komentáře (0)

Kdyby existoval žebříček invence ve vymýšlení podvodů, Češi by se jistě umístili na prvních příčkách. Svědčí o tom intenzita, s jakou média upozorňují na nové způsoby podvodů a podvůdků, kterými si někteří členové společnosti přilepšují na úkor důvěřivých lidí, „ideálně“ v těžké životní situaci.

Jak byla naše redakce upozorněna poradnou Spotřebitel net, v poslední době se na ni obrací mnoho lidí, kteří se dostali do svízelné finanční situace a hledali možnost, jak si půjčit peníze. V bance nepochodili, proto se obrátili na mimobankovní subjekty.

 

Slibný kontakt lze najít v novinách, nebo na ulici s odkazem na telefonní číslo, kde získají více informací. Více znamená informaci o jiném telefonním čísle, které většinou začíná čísly 900…. Sem tito lidé zavolají a operátorky s nimi dlouhou dobu řeší nicotné detaily smlouvy o úvěru. Když telefon položí, zjistí, že provolali velkou sumu – třeba i 10 000 Kč.

 

Půjčku nakonec samozřejmě nedostali. Sdružení Spotřebitel net varuje všechny spotřebitele před takovýmto způsobem uzavírání smluv o úvěru! Před tím, než budete na některé telefonní číslo začínající 900…. volat, zjistěte si nejprve tarif jakým je tato linka zpoplatněna a tím si ušetříte další výdaje.

 

Vedení poradny Spotřebitel.net je přesvědčeno, že se jedná o trestný čin, takže je možnost podání trestního oznámení. Patříte-li mezi poškozené, obraťte se na sdružení a připojte se k hromadné žalobě, poradenská linka 775 476 080, nebo e-mail: spotrebitel@spotrebitel.net .

.

ČTĚTE TAKÉ: KOCOVINA Z PŘEDVÁDĚCÍ AKCE MŮŽE STÁT ZA TO!Pozor na podvodníky: mohou vás „oškubat“ na placené lince

Diskutovat (0)