Právní poradna serveru BP:
Při darování nemovitosti od přítele můžete být osvobozeni od daně


24. 07. 2019  00:18     Miroslav Zeman     komentáře (0)

STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Přinášíme vám další příběh a dotaz našeho čtenáře. Jak odpoví náš právník? ČTĚTE DÁLE!

Právní poradna serveru BP: Při darování nemovitosti od přítele můžete být osvobozeni od daně
Darování nemovitosti je velmi závažný úkon, kterým dárce získává hodnoty ve statisících či milionech korun. Proto je třeba mít vše bezchybně a správně zpracováno a připraveno. Platí, že ušetřit necelé tři tisíce korun za zpracování převodních dokumentů k darování může obdarovaného v budoucnu stát výrazně vyšší náklady nebo ztrátu nemovitosti.

DOTAZ ČTENÁŘE

Dobrý den, žiji s přítelem a máme spolu 2 děti, přítel vlastní polovinu domu a chce mě jí darovat. Je to tedy možné? A co proto musíme udělat? A Jak to bude s daněmi, když spolu žijeme už dva roky ve společné domácnosti? Děkuji za odpověd

ODPOVĚĎ PRÁVNÍKA:

Dobrý den,

možné to určitě je a ve Vašem případě bych vše uskutečnil co nejrychleji.

V případě, že splníte podmínky a náležitě se to uvede do smlouvy, můžete být osvobozena od daně z příjmu z daru, protože splňujete podmínku společné domácnosti s dárcem, alespoň jeden rok před realizací daru.

Dále je třeba klást důraz na to, aby smlouva měla všechny náležitosti a nebylo možné ji v budoucnu kvůli vadám zpochybnit, například v případě dědictví apod. Stejně tak Vám v důsledku chyb může vklad vlastnického práva katastrální úřad zamítnout. Abyste tedy měla jistotu, že darovací smlouva bude opravdu v pořádku, doporučuji nevyužívat vzorů či starých smluv, ale nechat si zpracovat novou kvalitní darovací smlouvu, dle ustanovení nového občanského zákoníku.

Pokud byste chtěla s ohledem na výše uvedené, tak aby vše bylo v pořádku vyřízeno a Vy jste se stala právoplatným vlastníkem poloviny domu, bez zbytečných nákladů, kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com, kde si řekneme další podrobnosti.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ DOTAZY A ODPOVĚDI V NAŠÍ PRÁVNÍ PORADNĚ NALEZNETE ZDE!

Právní poradnu provozuje a své služby vám poskytuje Advokátní kancelář ProfiPravnik.cz

logoPrávní poradna serveru BP: Při darování nemovitosti od přítele můžete být osvobozeni od daně

Diskutovat (0)