RAIFFEISEN PENZIJNÍ SPOLEČNOST SE MŮŽE PODÍLET NA PENZIJNÍ REFORMĚ, ZÍSKALA OD ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY LICENCI


01. 11. 2012  12:34     Tomáš Kofroň     komentáře (0)

Raiffeisen penzijní společnost získala od České národní banky povolení k činnosti penzijní společnosti a k provozování důchodového a penzijního spoření.

Raiffeisen penzijní společnost obdržela od České národní banky licenci k provozování penzijní společnosti. „V posledních měsících jsme se intenzivně připravovali na spuštění penzijní společnosti. Máme nainstalovaný IT systém, proškolené zaměstnance v pobočkové síti, jednáme s externími partnery o prodeji našich produktů a v neposlední řadě jsme tým posílili o kolegy se zkušenostmi z domácích i zahraničních penzijních fondů. Jsme tedy připraveni podílet se od počátku příštího roku na rozjezdu 2. i nového 3. pilíře důchodového systému,“ uvedl místopředseda představenstva a náměstek generálního ředitele Raiffeisenbank Mario Drosc.
„Raiffeisenbank se v České republice zaměřuje především na klienty s vyššími příjmy, a právě pro tuto skupinu představuje nový 2. pilíř zajímavou alternativu zodpovědného přístupu k zajištění finančních prostředků na kvalitní prožití důchodu. Penzijní společnost tak zapadá do naší strategie banky zaměřené na prémiové klienty.  Očekáváme, že řada našich klientů bude zvažovat účast ve 2. pilíři a my jim chceme poskytnout kvalitní produkt a potřebné poradenství pro správné rozhodnutí,“ dodal Mario Drosc.
Raiffeisen penzijní společnost, jako dceřiná společnost Raiffeisenbank, bude na trhu vystupovat pod samostatným brandem a bude při distribuci penzijních produktů úzce spolupracovat s Raiffeisenbank a dalšími společnostmi ve skupině Raiffeisen v České republice.


RAIFFEISEN PENZIJNÍ SPOLEČNOST SE MŮŽE PODÍLET NA PENZIJNÍ REFORMĚ, ZÍSKALA OD ČESKÉ NÁRODNÍ BANKY LICENCI

Diskutovat (0)