RAIFFEISEN PENZIJNÍ SPOLEČNOST ZÍSKALA LICENCE PRO SVÉ FONDY A JE PŘIPRAVENA NA START PENZIJNÍ REFORMY


19. 12. 2012  18:21     tz     komentáře (0)

Raiffeisen penzijní společnost získala od České národní banky povolení pro všechny své fondy připravené pro nově vzniklý 2. pilíř důchodového spoření. Raiffeisen penzijní společnost nabídne ve 2. pilíři čtyři fondy a je tak připravena zahájit od počáku příštího roku prodej svých penzijních produktů. Stala se mj. první penzijní společností na trhu, která má pro tuto činnost certifikované prodejce.

Raiffeisen penzijní společnost a.s. (RPS) tento týden získala od České národní banky licenci pro nabídku svých důchodových fondů (tzv. 2. pilíř). „Jsme tak po všech stránkách připraveni od nového roku začít poskytovat penzijní produkty na pobočkách skupiny Raiffeisen i u externích prodejců,“ uvedl náměstek generálního ředitele Raiffeisenbank Mario Drosc s tím, že RPS vstoupí i do 3. pilíře.

Raiffeisen penzijní společnost je mj. první penzijní společností na trhu, která má své pracovníky proškolené podle pravidel ČNB požadovaných od 1. července 2013. „Vzhledem k tomu, že my se více zaměřujeme na dlouhodobé finanční plánování,  klademe důraz na kvalitu poradenství a proto jsme se rozhodli mít certifikace již dříve. Máme tedy několik set certifikovaných prodejců penzijního připojištění,“ dodal Mario Drosc.

V nově vzniklém 2. pilíři nabídne RPS čtyři důchodové fondy: fond státních dluhopisů, dále konzervativní, vyvážený a dynamický fond. „Touto nabídkou oslovíme nejen konzervativní klienty, ale i ty klienty, kteří hledají alternativu k současným nízkým sazbám zajištěných investičních produktů,“ prohlásil Mario Drosc. RPS nově vstoupí i do 3. pilíře, kde po potvrzení ze strany ČNB nabídne tři nové účastnické fondy: povinný konzervativní, chráněný a růstový (detailnější přehled nových fondů naleznete níže).

 „Schválení statutů fondů je posledním krokem nutným pro úspěšný start penzijní společnosti,“ vysvětlil Mario Drosc. RPS se v minulých měsících intenzivně připravovala na start, mj. vybudovala nový IT systém, proškolila zaměstnance a jednala se sítěmi finančních poradců o prodeji produktů. V neposlední řadě vybudovala tým odborníků s dlouholetou zkušeností v oblasti činnosti penzijních fondů u nás i v zahraničí.

„Penzijní fond skupině Raiffeisen v ČR doposud chyběl, chystaná penzijní reforma je tak pro nás vhodnou příležitostí, jak doplnit portfolio služeb a produktů pro naše klienty. Raiffeisenbank se v České republice zaměřuje především na klienty s vyššími příjmy, a právě pro tuto skupinu představuje nový pilíř zajímavou alternativu zodpovědného přístupu k zajištění finančních prostředků na kvalitní prožití důchodu. Penzijní společnost tak zapadá do naší strategie banky zaměřené na prémiové klienty, jako banka podporující odpovědný růst svých klientů nemůžeme penzijní reformu opomíjet,“ uzavřel Mario Drosc.RAIFFEISEN PENZIJNÍ SPOLEČNOST ZÍSKALA LICENCE PRO SVÉ FONDY A JE PŘIPRAVENA NA START PENZIJNÍ REFORMY

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

5320842933

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více