Sdružení SOLUS zjednodušilo spotřebitelům cestu k informacím


30. 08. 2010  11:44     Jan Stopka     komentáře (0)

Sdružení SOLUS vyslyšelo přání spotřebitelů a zprovoznilo na svých webových stránkách www.solus.cz online formulář, přes který je možné zažádat o SIN a do tří pracovních dní tak využít službu SMS výpis.

Sdružení SOLUS od února tohoto roku umožňuje spotřebitelům prostřednictvím služby SMS výpis snadno a rychle získat informaci o jejich aktuálních závazcích po splatnosti evidovaných sdružením SOLUS. Tyto informace mohou mít vliv na poskytnutí hypotéky, úvěru, leasingu či jiné služby u členských společností sdružení SOLUS. Nutnou podmínkou pro využívání služby SMS výpis je získání unikátního kódu „SIN“ (Solus Identification Number), který slouží k jednoznačné identifikaci spotřebitele.    Nově mají občané možnost žádat o SIN prostřednictvím online formuláře nahttps://www.solus.cz/zadost-o-sin.php. „Tímto krokem se opět zjednodušila cesta pro spotřebitele, jak se dostat k informacím, které jsou o nich vedeny sdružením SOLUS. Spotřebitelům nyní stačí pro získání SIN vyplnit na internetu online formulář. Nejpozději druhý pracovní den jim je odeslán na zvolenou adresu na dobírku a do vlastních rukou dopis obsahující SIN a návod k použití služby“, uvedlJan Stopka, tajemník sdružení SOLUS.   Díky službě SMS výpis si spotřebitel může opakovaně ověřit, jaké informace jsou o něm vedeny, a to kdykoli a z jakéhokoli místa v ČR. Odpověď obdržído jedné minuty. SMS výpis je vhodným nástrojem, jak také zjistit, zda již byla provedena aktualizace úhrady dluhu po splatnosti.   Sdružení SOLUS aktuálně zvažuje možnosti dalšího vylepšení služby, a to formou rychlejší distribuce SIN. „Naším cílem je najít bezpečný způsob, jak doručit spotřebitelům jejich unikátní SIN, a to v co možná nejkratším čase“, doplnil Jan Stopka.   Alternativní způsoby získávání výpisů z Registru fyzických osob zůstávají i nadále zachovány („žádost o papírový výpis z registru“ i „papírová žádost o vygenerování SIN“).


Sdružení SOLUS zjednodušilo spotřebitelům cestu k informacím

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16021850371

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 723 000

723000


ČÍSLO TÝDNE: 723 000 právě tolik žádostí již obdržela finanční správa o vyplacení kompenzačního bonusu pro OSVČ. Velká většina podnikatelů tak o tento bonus, který lze čerpat až v celkové výši 39 500 korun, zažádala. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více