SGEF – roste zájem o financování méně tradičních sektorů


14. 03. 2019  18:40          komentáře (0)

Přestože nebankovnímu financování (leasing, úvěry) stále dominují prostředky osobní a nákladní dopravy, do popředí se dostávají i další obory. V minulém roce stoupnul o více než 30 % objem financování poskytnutý společností SG Equipment Finance (SGEF) na autobusy určené zejména pro veřejnou dopravu. Téměř o polovinu stouplo financování zdravotnické techniky a výrazně rostly také sektory letecké techniky a kolejových vozidel.

SGEF – roste zájem o financování méně tradičních sektorů
„Financování poměrně netradičních oblastí hraje v rámci SGEF stále významnější roli a postupně se přibližuje na úroveň těch tradičnějších, jako jsou například stavební stroje nebo zemědělská technika. Jedním z hlavních důvodů je úspěšné rozšiřování našich služeb do segmentu menších a středních firem s ročním obratem do 60 milionů korun, u nichž jsme v minulém roce zaznamenali nárůst o 37 % na tři miliardy korun,“ uvedl Reinhold Knödl, generální ředitel SGEF v České a Slovenské republice.

Společnost SGEF poskytla v minulém roce financování v objemu 9,6 miliardy korun, což je na stejné úrovni v porovnání s rokem 2017. V ČR obhájila 18% tržní podíl a pozici dvojky na trhu. Rozhodující podíl poskytnutého financování připadl na úvěry – 54 %. Zbývajících 46 % tvořil leasing (31 % finanční a 15 % operativní).

Na pořízení prostředků hromadné dopravy osob a na železniční dopravu SGEF v roce 2018 poskytl celkem 988 milionů korun. „Těší nás, že přispíváme k lepší dopravní obslužnosti a obnovou vozového parku k poklesu emisí. V rámci spolupráce s Evropskou investiční bankou jsme se loni zapojili do programu Climate Action a na městské autobusy, vlaky a lokomotivy jsme díky tomu poskytli 312 milionů korun s výhodnějšími podmínkami,“ doplnil Reinhold Knödl.SGEF – roste zájem o financování méně tradičních sektorů

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

16088288404

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 723 000

723000


ČÍSLO TÝDNE: 723 000 právě tolik žádostí již obdržela finanční správa o vyplacení kompenzačního bonusu pro OSVČ. Velká většina podnikatelů tak o tento bonus, který lze čerpat až v celkové výši 39 500 korun, zažádala. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více