Tisková zpráva:
Výsledky VI. ročníku soutěže pro studenty Ideální banka 21. století


25. 09. 2013  14:00     Patrik Nacher     komentáře (0)

Server www.bankovnipoplatky.com a letošní partner soutěže Air Bank vyhlásili výsledky již šestého ročníku soutěže „Ideální banka 21. století“. Tématem letošního ročníku bylo „Jak se mohou banky při zlepšování svých služeb a klientského servisu inspirovat u nejlepších firem na světě“. Studenti soutěžili o ceny v celkové hodnotě 65 tisíc Kč.

Tisková zpráva: Výsledky VI. ročníku soutěže pro studenty Ideální banka 21. století
Organizátor soutěže:

www.bankovnipoplatky.com

Generální partner:

Air Bank

Odborní partneři:

Vysoká škola finanční a správní, Bankovní akademie, BIVŠ, Ekonomická fakulta Technické univerzity v Liberci, Metropolitní Univerzita Praha, Univerzita v Hradci Králové

Kategorie:

Nejlepší práce, Nejlepší nápad, Nejlepší video

.

Celkem se letošního ročníku soutěže zúčastnilo 35 studentek, studentů či týmů, kteří odevzdali písemnou esej, a 2 studenti, kteří poslali video. Během měsíce června a července písemné práce hodnotila 9-ti členná porota obohacená o minulé studentské vítěze a o 3 zástupce partnerských vysokých škol (Bankovní institut Vysoká škola, Ekonomická fakulta Technické univerzity v Liberci a Univerzita v Hradci Králové), která seřadila práce do výsledného pořadí.

Zajímavá je statistika účastníků soutěže. Studentek sice bylo jako každý rok více než studentů, nicméně na prvních čtyřech místech se umístili jen studenti.

.

Počet

studentky

studenti

týmy

celkem (35)

19

14

2

.

V průběhu historie soutěže od 1. do 6. ročníku zaznamenal organizátor ve vztahu k bankám různá přirovnání, která výstižně popisují vývoj vnímání mladých lidí:

 • Banka jako milenka (atraktivní, vždy po ruce, usměvavá, pozitivní energie)
 • Banka jako manželka (věrná, na celý život, levná – levnější než milenka)
 • Banka jako přítel (kamarád v nouzi, pomůže, nevyčítá, nečeká protiplnění)
 • Banka jako průvodce (pomocník na cestě životem)
 • Banka by neměla vydělávat na klientech, ale s klienty
 • LETOS - I banka vás může mít ráda – vtipná přesmyčka sloganu Air Bank

Vstřícná_banka_září_2013 39

Mladí lidé jako inspiraci pro banky v Česku nejčastěji zmiňovali firmu McDonald‘s, zejména z pohledu nabídky různých kuponů a slev, originálních soutěží, jako například vytvoření vlastního receptu, či z pohledu transparentnosti, kdy se jídla připravují před očima zákazníků. U společnosti Apple by se studenti inspirovali v image, designu, v jednoduchosti, ve vytvořeném silném emocionálním poutu se zákazníky. Studenti dále zmiňovali jako vhodné firmy pro inspiraci bank společnosti Google, DHL, Microsoft či Coca-cola.

Zpětná vazba studentů jednoznačně ukázala, kde mají banky oproti firmám z jiných oborů největší deficit vůči svým klientům – transparentnost, jednoduchost a přátelskost,“ řekl Patrik Nacher, provozovatel www.bankovnipoplatky.com.

Tématem prací byly opět bankovní poplatky, zjednodušení nabídky bank pro obyčejného klienta, větší využití videochatů a méně textů, bonus za věrnost či pro bezproblémového klienta. Letos také sociální interakce a větší společenskou zodpovědnost bank. Studentům vadí neznámí vlastníci bank, vnucování produktů, netransparentnost podmínek, strojový, strohý a chladný přístup zaměstnanců.

„Letošní ročník soutěže opět ukázal, že budoucí generace klientů se už nespokojí s bankami ve své tradiční podobě. Vyžaduje výrazně jednodušší produkty, výhodnější podmínky, přátelštější chování i mnohem větší otevřenost a transparentnost. To dává v příštích letech obrovský prostor novým bankám, které z těchto hodnot vycházely už ve svých začátcích,“ říká Jakub Petřina, ředitel marketingu ve společnosti Air Bank.

Výsledky:

S nejlepším nápadem letos přišel Daniel Javorskýsystém podpory a pomoci ze strany banky inspirovaný veřejností: „Ovšem můj sen banky pro člověka žijícího ve třetím tisíciletí je vytvořit stát ve státě. Říct něco ve stylu - OK, mohli bychom platit médiím, které z drtivé většiny patří zahraničním konglomerátům. OK, mohli bychom ty peníze, které chceme investovat do našich potenciálních zákazníků, prostě rozdat. OK, mohli bychom udělat krátkodobé podporující akce. Ovšem my chceme jinou cestu. Sami si rozhodněte, co se bude dělat, koho je třeba podporovat. My máme chuť, systém a peníze, vy mějte nápady a můžeme vytvořit velkou věc. My jsme skutečně jiní a záleží nám na dobré věci.

Pořadí studentů:

 1. 1. Vrabec Jan
 2. 2. Javorský Daniel
 3. 3. Petr David
 4. Jedlička Milič Silvestr
 5. Šonská Zuzana
 6. Vytlačilová Petra
 7. Svatý David
 8. Vozka Pavel
 9. Zajíčková Kamila
 10. Kadečková Veronika
 11. Litvinova Kristina
 12. Mojžišová Martina
 13. Machková Jolana
 14. Hála Zbyněk
 15. Hladík Vít, Teplý Daniel
 16. Kholová Michaela
 17. Havlíček Petr
 18. Cacková Tereza, Zahálková Veronika
 19. Kasal Jiří
 20. Zbožínek Ladislav

1. místo

Nejlepší video natočil Jakub Horák.

Ceny:

První v kategorii „nejlepší video“ získá cenu v hodnotě 5 000 Kč.

První v kategorii „nejlepší nápad“ získá cenu v hodnotě 5 000 Kč.

Pro kategorii „nejlepší práce“ je určeno dvacet následujících cen:

1. účet u Air Bank s částkou 20 000 Kč.

2. účet u Air Bank s částkou 10 000 Kč.

3. účet u Air Bank s částkou 5 000 Kč.

4. - 20. místo   ceny v hodnotě 20 000 KčTisková zpráva: Výsledky VI. ročníku soutěže pro studenty Ideální banka 21. století

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

35912412057

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

337


ČÍSLO TÝDNE - 337 právě tolik miliard korun činil schodek státního rozpočtu v listopadu tohoto roku. Za celý rok 2022 má schodek rozpočtu dosáhnout 375 miliard korun. V číselném vyjádření se jedná o takovéto neuvěřitelné číslo 337 000 000 000 korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3730
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2080
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4295
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6975
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9493
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více