Tyto Vánoce budou o internetovém nakupování, dávejte si pozor a nakupujte bezpečně


06. 11. 2013  00:43     Zdeněk Bubák (Poplatkozrout.cz)     komentáře (0)

Vánoce se blíží a s nimi i nakupování dárků. Stále více Čechů nakupuje dárky na Internetu. Asi neuškodí zopakovat si pár pravidel, kterými by se měli všichni internetoví shoppeři řídit. Hlavní je vybrat si ten správný obchod. Pokud jste v něm ještě nenakupovali, měli byste si o něm zjistit další informace. Přinášíme Vám podrobný návod, jak postupovat.

Tyto Vánoce budou o internetovém nakupování, dávejte si pozor a nakupujte bezpečně
Asociace pro elektronickou komerci vytvořila desatero pravidel, kterými byste se měli při nakupování na Internetu řídit. Asociace přitom odhaduje, že obraty internetových prodejců se v období letošních Vánoc budou pohybovat okolo 18,5 miliard korun a například v oblasti spotřební elektroniky se předpokládá, že až 35 % všech vánočních prodejů se uskuteční právě na internetu. Znamená to, že každý Čech nakupující na internetu utratí přes internet několik tisíc Kč.

.

NOMINUJTE SVÉ FAVORITY DO ANKETY O NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK 2013

.

Desatero bezpečnějšího internetového nakupování

 

1. Věnujte velkou pozornost výběru správného obchodu, ne vždy znamená nejnižší cena nebo líbivý vzhled nejlepší volbu.
2. Pokud nemáte s vybraným obchodem zkušenosti, zjistěte si na internetu nebo od známých pozitivní reference.
3. Hledejte na stránkách obchodu logo certifikace APEK , SAOP či Heuréka, nákup je pak bezpečnější. Můžete využít například katalogu certifikovaných obchodů www.certifikovany-obchod.cz.
4. Zjistěte, zdali obchodník na www stránkách poskytuje své identifikační údaje a uvádí nákupní řád, obchodní a reklamační podmínky, ze zákona je tak povinen. Nepodceňujte obsah nákupního řádu či obchodních a reklamačních podmínek, čtěte je!
5. Buďte pečliví při vyplňování objednávky a při zadávání bezhotovostní platby (převodem, kartou, platební bránou či SMS). Jde-li o váš první nákup, volte jako způsob platby raději dobírku.
6. Při převzetí zásilky od dopravce zkontrolujte neporušenost obalu zásilky. Porušenou zásilku nepřebírejte, sepište protokol s dopravcem a kontaktujte obchodníka. Cena za zásilku musí odpovídat té, kterou vám obchodník potvrdil.
7. Při nákupu přes internet máte ze zákona právo u většiny zboží od smlouvy odstoupit do 14 dnů od jeho převzetí.
8. Reklamaci je povinen obchodník vyřídit nejpozději do 30 dnů. Informace o postupu reklamace byste měli najít na webu obchodu.
9. Pokud nakupujete opakovaně, snažte se využívat služeb obchodů, se kterými jste byli v minulosti spokojeni.
10. V případě, že si nejste jistí důvěryhodností Vámi vybraného obchodu, můžete se s žádostí o radu obrátit na info@apek.cz.

Zdroj: Asociace pro elektronickou komerciTyto Vánoce budou o internetovém nakupování, dávejte si pozor a nakupujte bezpečně

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20822224317

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více