U mBank si již můžete zařídit kontokorent


12. 09. 2011  15:04     BP.com     komentáře (0)

mBank byla velmi dlouho bankou, u které jste nemohli naplno využít kontokorent, tedy možnost jít na účtu hluběji do minusu. To už ale neplatí, protože od léta tuto úvěrovou službu banka poskytuje.

Platí to tedy v případě, že vám tuto možnost banka nabídne – banka s touto možností totiž neoslovuje všechny klienty. Věc má ale háček. Pokud si budete chtít možnost přečerpání účtu nechat v záloze, budete za ni platit měsíčně 19 Kč nebo 29 Kč.

.

mBank totiž zvolila poměrně inovativní metodu zpoplatnění, kdy v podstatě stále platíte za to, že máte úvěrové prostředky k dispozici – cena je nastavena podle dostupné výše. Mezi 5 a 25 tisíci Kč za kontokorent zaplatíte 19 Kč měsíčně, pro čerpání záporného zůstatku nad 25 tisíc Kč do 50 tisíc Kč činí poplatek 29 Kč. Jakmile jednou tuto službu aktivujete, poplatek už je vám účtován každý měsíc. „Vzhledem k tomu, že banka musí rezervovat prostředky pro klienta, platí se tento poplatek od okamžiku, kdy klient o povolené přečerpání požádá. Není to tedy tak, že poplatek platíte pouze v měsíci, kdy čerpáte tuto formu úvěru,“ komentovala cenovou politiku Ivana Buriánková, tisková mluvčí mBank.

.

Za vypůjčené prostředky samozřejmě musíte zaplatit. V mBank je nastaven roční úrok ve výši 18,9 % ročně. Alespoň jedenkrát ročně pak je třeba kontokorentní prostředky splatit a přehoupnout se na účtu přes nulu.U mBank si již můžete zařídit kontokorent

Diskutovat (0)