Úrokové sazby na hypotečním trhu rostou, Equa bank naopak snižuje na 2,29 % p.a.


28. 06. 2018  20:11          komentáře (0)

Od 1. července až do konce srpna nabízí Equa bank slevu na sazbě hypoték ve výši 0,2 % p. a.  Během prázdnin tak bude banka nabízet hypotéky se sazbou od 2,29 % p.a., což je o 0,22 procent méně, než je průměr na trhu. Sazba platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu, ale i na refinancování stávajících hypoték. Equa bank tak pokračuje ve zpřístupňování hypoték většímu množství klientů poté, co zavedla 100% Hypotéku PLUS, díky níž lze získat 100 % výši hypotéky, a to díky spoluúčasti rodičů nebo osob blízkých. Samozřejmostí je přitom  garance vyvázání nemovitosti po splacení části hypotéky při splnění podmínek sjednaných ve smlouvě.

Úrokové sazby na hypotečním trhu rostou, Equa bank naopak snižuje na 2,29 % p.a.
hypo„Sazby hypotečních úvěrů rostou již několik měsíců v řadě a dá se předpokládat, že tento trend bude pokračovat i nadále. Tento fakt, zároveň s regulací České národní banky a se stoupajícími cenami nemovitostí, se negativně odrazil na počtech i  nových objemech hypoték, který poprvé od roku 2009 meziměsíčně poklesl.

V reakci na tento pokles trhu jsme se rozhodli zavést na dva měsíce akční slevu na všechny druhy hypoték a nabídnout tak klientům jednu z posledních možnosti, jak získat levnější a dostupnější hypotéky na českém trhu,“ uvedl Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje retailového bankovnictví Equa bank  a zároveň dodal: „Můžeme předpokládat, že kvůli rostoucím cenám nemovitostí a  dalším nadcházejícím regulacím trhu hypoték ČNB se zájem o hypotéky posune spíše k refinancování než k žádostem o nové úvěry.


 Úrokové sazby na hypotečním trhu rostou, Equa bank naopak snižuje na 2,29 % p.a.

Diskutovat (0)