V prvním pololetí zaznamenala RAIFFEISENBANK 37% meziroční nárůst poskytnutých hypoték


13. 07. 2016  10:11          komentáře (0)

V průběhu prvního pololetí letošního roku poskytla Raiffeisenbank klientům téměř 4900 hypoték v celkovém objemu převyšujícím 10,5 miliardy korun. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se jedná o 37% nárůst. Průměrná výše hypotéky za prvních šest měsíců roku 2016 překonala hranici 2 150 000 Kč. 

V prvním pololetí zaznamenala RAIFFEISENBANK 37% meziroční nárůst poskytnutých hypoték
„Klienti si uvědomují současnou výhodnou výši úrokových sazeb, o čemž svědčí zájem o delší fixace. Za první pololetí roku 2016 tak byla více než polovina sjednaných hypoték uzavřena s pětiletou fixací a čtvrtina se sedmiletou fixací,“ říká produktový manažer Raiffeisenbank Milan Voldřich a dodává: „Zájem o variabilní sazby naopak silně poklesl. Pohyblivou sazbu navázanou na PRIBOR 1M aktuálně volí méně než 1 % klientů.“ 

Klienti si v prvních šesti měsících letošního roku sjednávali hypotéky ze 40 % za účelem koupě nemovitosti a z 25 % za účelem výstavby a rekonstrukce. Zbývajících 35 % uzavřených úvěrů pak připadlo na ostatní účely včetně refinancování. 

Raiffeisenbank je pravidelně oceňována jako banka s kvalitními a inovativními produkty v oblasti hypotečních úvěrů. Kromě klasické či americké hypotéky nabízí jako jediná banka na trhu také tzv. Kontokorentní hypotéku. „Klient ji využívá v podstatě stejně jako kontokorentní úvěr. Může ji použít například na koupi nemovitosti a následně s ní hospodařit dle svého uvážení. Lze ji libovolně splácet, čerpat nebo předčasně doplatit bez poplatku,“ doplňuje Milan Voldřich.

 V prvním pololetí zaznamenala RAIFFEISENBANK 37% meziroční nárůst poskytnutých hypoték

Diskutovat (0)