Velké obchody nad 200 m2 zůstávají zítra, 28. září zavřené


27. 09. 2017  00:13     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Zítra, 28. září opět pocítíme dopady zákona o omezení prodejní doby velkých obchodů nad 200 m2. Tyto obchody musí zůstat právě na státní svátek zavřené.

Velké obchody nad 200 m2 zůstávají zítra, 28. září zavřené
Kromě 28. září se zákaz prodeje týká i dalších šesti státních svátků. Zítra tedy nákupní centra či velké obchody a supermarkety raději nenavštěvujte. Zůstanete totiž stát za jejich dveřmi. 

Doporučujeme proto zajistit si nákup potravin či dalšího zboží ve středu 27. září, kdy jsou ještě obchody otevřené.

Zákaz prodeje o sedmi státních svátcích byl prosazen po silném tlaku některých politiků a zejména odborů pracovníků v obchodě. Důvodem má být právo zaměstnanců těchto řetězců a prodejen na pracovní volno v době státního svátku. Do přijetí zákona přitom platilo, že velké obchody byly otevřeny denně, s výjimkou odpoledne o štědrém dnu a následujícího dne svátku 26. prosince. 

V zahraničí, například v Německu či Rakousku platí mnohem přísnější zákaz prodeje. Prodejny jsou tak zavřené nejen o všech státních svátcích, ale také o nedělích. Za hranicemi si tak v neděli ve velkých prodejnách vůbec nenakoupíme. Velké obchody nad 200 m2 zůstávají zítra, 28. září zavřené

Diskutovat (0)


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více