Velký pátek. Co má společného s penězi?


19. 04. 2019  00:59     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Přicházejí nejdůležitější křesťanské svátky a s nimi i dnešní Velký pátek. Proč právě o Velkém pátku píšeme na našem serveru, který se věnuje bankovním poplatkům? Velký pátek má totiž s penězi společného poměrně hodně.

Velký pátek. Co má společného s penězi?
Velký pátek slavíme vůbec poprvé jako svátek pracovního volna. I to nám také umožní si tento den více užít, nebo ještě lépe prožít. Úkolem svátků je uvědomit si jejich význam a vytrhnout sváteční den z řetězu všedních a velmi podobných dnů. Velký pátek, protknutý tajemstvím je doboru příležitostí. Připomeňme si také v rámci tohoto dne co se stalo před necelými dvěma tisíci lety. Byl ukřižován Ježíš a tím vznikla legenda, světový názor, víra provázející život i smrt generací našich předků, i mnohých z nás.

Pojďte se a námi přenést mimo realitu běžných dnů. Je tu velký pátek. Teď je ještě den a nic zvláštního se neděje. Ale po setmění..to se dějí věci. Jděte po setmění ven, někam do přírody, do lesa, nebo tam co je nějaká skála. O Velkém pátku se totiž otvírají jeskyně s poklady a nesmírným bohatstvím. Tím se dostáváme k tomu, co má Velký pátek společného s penězi. 

Ano, peníze a bohatství je jedna věc, ale lidská poctivost, čestnost a vůbec lidskost je věc druhá. V případě Velkého pátku je třeba myslet na oboje. Stejně jako pasáček vepřů, a mnoha jiným lidem, kterým se to stalo v minulosti, i vám se může stát, že se před vámi otevře jeskyně, která tam během roku jinak nebyla a tichý hlas a zvědavost vás bude zvát dovnitř. Člověk, který se nechá omámit bohatstvím začne hrabat zlato, drahokamy, naplní si kapsy, kabelky, tašky, pak začne házet zlato za bundu..a tak dlouho sbírá bohatství, až se skála zavře a pohřbí sebou i ty, kteří ztratili svůj rozum a své lidství a před obyčejnou skromností dali přednost nezaslouženému bohatství. Vše je tak přesně ve smyslu přísloví, "kdo chce hodně a víc než si zaslouží, nemá nic".

Velký pátek tak má v sobě silnou magickou atmosféru. Říká nám a zvěstuje a to nejen na Velký pátek, ale i po celý rok, že peníze jsou sice součástí života, stejně jako majetek, ale člověk by si měl uvědomovat především jiné věci a nenechat si svůj život otravovat a kazit pouze majetkovými věcmi a záležitostmi. Ale důležité jsou především věci duševní pohody, vztahů, rodinné pohody a klidného života bez zbytečných stresů.

Kéž by byl Velký pátek a jeho poselství dostatečným ponaučením nejen pro lidi, ale i pro banky, resp. ty kdo je vedou a vlastní. Každý by si také měl uvědomit, že každý den je nesmírně cenný a velmi záleží na tom jak ho prožijeme..ale to už je jiné téma.

Naše redakce vám přeje krásné Velikonoční svátky.Velký pátek. Co má společného s penězi?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

15930920975

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 723 000

723000


ČÍSLO TÝDNE: 723 000 právě tolik žádostí již obdržela finanční správa o vyplacení kompenzačního bonusu pro OSVČ. Velká většina podnikatelů tak o tento bonus, který lze čerpat až v celkové výši 39 500 korun, zažádala. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více