Většina bank v Česku mění ceníky služeb (ČRO)


03. 08. 2007  10:10     Jitka Szászová, Vilém Janouš     komentáře (0)

Ceníky služeb u většiny bank v Česku se ode dneška mění. Klienty tak čekají jiné poplatky za výběr z bankomatu, za vklad hotovosti přímo na přepážce nebo třeba za podání platebního příkazu.

Nejrazantněji se asi změny dotknou klientů eBanky a Raiffeisenbank. U eBanky například přijdou o výhodu známou z reklamního sloganu, nebudou už totiž moci z jakéhokoliv bankomatu vybírat za šest korun a 90 haléřů. Podle mluvčího obou bank Tomáše Kofroně zohledňují změny především spojování eBanky a Raiffeisenbank.

"Klienti eBanky nyní získávají za výběry měsíčně zdarma podobně, jako mají klienti Raiffeisenbank. Za třetí a další výběr se platí nově 9,90 korun. U klientů Raiffeisenbank je asi nejvýznamnější změnou navýšení poplatku za podání platebního příkazu přes sběrný box, která roste z devíti korun na 15 korun," upřesnil mluvčí.

Ve srovnání s ostatními zeměmi Evropské unie jsou přitom u nás poplatky bank spíše nadprůměrné, tvrdí šéfredaktor serveru Investuj.cz, Petr Zámečník. "Pokud srovnáváme absolutní výši poplatků, tak jsme pod průměrem Evropské unie. V Evropské unii jsou platby zpravidla vyšší. Pokud se ale podíváme na poplatky vzhledem ke kupní síle obyvatel, respektive k hrubému domácímu produktu, tak jsou u nás poplatky spíše nadprůměrné. Ovšem zdaleka nedosahují úrovně, jaká je běžná například v Itálii, kde jsou tradičně nejvyšší poplatky v celé Evropské unii," dodal.Většina bank v Česku mění ceníky služeb (ČRO)

Diskutovat (0)