Víme, jak bude vypadat inovované internetové bankovnictví Equa bank – podívejte se


01. 10. 2011  12:04     Redakce BankovniPoplatky.com     komentáře (0)

Equa bank se rozhodla svůj obnovený vpád na český bankovní trh (dříve šlo o Banco Popolare) pojmout ve velkém stylu. Poté, co představila novou skladbu produktů, inovuje i v oblasti internetového bankovnictví. S novými produkty banka přichází se snadným zřízením nového účtu přes internet a ovládáním všech služeb.

Bezpečně a přehledně

Nové uživatelské prostředí by mělo klientům pomoci ke snazšímu a bezpečnějšímu ovládání svých prostředků. „Při vývoji uživatelského prostředí internetového bankovnictví jsme se opírali o široké zkušenosti a návrhy profesionálních tvůrců internetových aplikací a designu. Navrženou ergonomii jsme ověřovali neuromarketingovými měřeními, která mapují pohyb očí při sledování monitoru počítače. Výsledkem je současná podoba internetového bankovnictví Equa bank, která je mimořádně komfortní, ovládání je jednoduché, přirozené a intuitivní,“ řekl k inovaci Ondřej Moravec, provozní ředitel Equa bank.

.

Každý klient se přihlašuje do elektronického bankovnictví pomocí jména a hesla, které si sám zvolí a které může bezplatně změnit. Ke jménu a heslu lze přidat ještě kód z potvrzovací SMS jako další doplňující prvek zabezpečení přístupu na účet. Klasikou je, že každá transakce prováděná v systému vyžaduje potvrzení kódem zaslaným v textové zprávě.  Pokud bude klient odesílat několik příkazů k úhradě, ke každému z nich obdrží textovou zprávu s autorizačním kódem. Další možností je zařazení několika připravených příkazů k úhradě do takzvané čekárny plateb a poté jejich hromadné odeslání, ke kterému přijde jen jedna potvrzovací SMS.

.

   

Vychytávky

Banka nabídne svým klientům řadu užitečných „vychytávek“. Poté, co obdržíte platební kartu, můžete nad rámec obvyklých funkcí využít i sekci určenou k obsluze debetní karty (zde lze změnit PIN, měnit limity pro platby na internetu, případně je zcela zablokovat nebo naopak povolit, upravovat limity pro výběry z bankomatů i pro transakce u obchodníků). V průběhu podzimu navíc banka přidá i sekci pro správu hypotečního úvěru, odkud bude moci každý klient zažádat o čerpání hypotéky, nebo přenastavit či přerušit splácení úvěru. „Řada lidí se bojí, že jejich kartu může na internetu někdo zneužít, a proto je často pro platby na internetu blokují, jejich případné odblokování ale není okamžité,“ uvedl Ondřej Moravec. „Internetové bankovnictví Equa bank ale umožňuje klientovi zablokovat kartu pro platby na internetu, potom podle aktuální potřeby placení povolit a následně kartu opět zablokovat. Je to otázka několika kliknutí v internetovém bankovnictví. Stejně tak to funguje s limity pro výběr hotovosti z bankomatů. Klient je může v rozmezí komplexních podmínek na svém účtu sám zvyšovat a snižovat tak, jak právě potřebuje,“ vysvětlil Moravec.  

Speciální aplikace pro chytré telefony

 

Equa bank již dříve uvedla, že společně s internetovým bankovnictvím spouští kompletní dvojjazyčnou bankovní aplikaci pro chytré telefony, která umožňuje konkrétní správu a obsluhu účtů i karet přes iPhone i Android. Klienty jistě potěší, že tuto možnost mají jak v češtině, tak i v angličtině. „Uživatelé internetového bankovnictví v mobilním telefonu se mohou navíc těšit na identické uspořádání stránek a na srovnatelný rozsah všech ovládacích prvků a proveditelnost transakcí. Při srovnání s aplikacemi pro chytré telefony, které používá jen několik dalších bank, budeme v tomto ohledu rozhodně nejdál,“ řekl Ondřej Moravec.             

.Víme, jak bude vypadat inovované internetové bankovnictví Equa bank – podívejte se

Diskutovat (0)