Visa rozšiřuje přeshraniční platby pro spotřebitele i malé a střední podniky


16. 12. 2019  00:14     Tisková zpráva     komentáře (0)

Posílání peněz by v dnešním propojeném světě mělo být stejně snadné jako odesílání textových zpráv. Přesto se spotřebitelé a firmy v mnoha případech potýkají s neautomatizovanými postupy, vysokými poplatky a nutností používat hotovost. S pomocí Visa Direct, řešení na posílání peněz v reálném čase, které za poslední rok zprocesovalo přes 2 miliardy transakcí, společnost Visa spolupracuje s partnery a klienty na zjednodušení, digitalizaci a snížení nákladů v prudce rostoucí síti remitenčních služeb.

Visa rozšiřuje přeshraniční platby pro spotřebitele i malé a střední  podniky
Společnost Visa oznámila, že globální technologická společnost pro mezinárodní platby TransferWise umožní svým zákazníkům rychle a bezpečně převádět peníze na debetní karty v reálném čase. Integrovaná služba byla nejprve dostupná ve Španělsku a následovat bude její spuštění v Rumunsku, Maďarsku, České republice a Bulharsku. S TransferWise zákazníci dopředu znají složení poplatku a můžou tak vidět, jaké náklady jsou spojeny s odesíláním a přijímáním mezinárodních plateb. TransferWise do svých nabídek integruje Visa Direct v Evropě a ve zbytku světa v roce 2020.

“Technologie nás sice sbližují, ale ještě nevyřešily výzvy spojené s převodem peněz po světě, kterým stále často musíme čelit,” řekl Marcel Gajdoš, generální ředitel Visa pro Českou republiku a Slovensko. “Díky spolupráci s TransferWise mohou naši klienti umožnit jednotlivcům i firmám posílat a přijímat mezinárodní platby prostřednictvím Visa Direct.”

isa spolupracuje s finančními institucemi a technologickými partnery jako jsou EMQ, MoneyGram nebo Remitly, aby mohli majitelé účtů ve více než 200 zemích připisovat peníze rovnou na kartu.

Naší misí je rychlý a přehledný převod peněz po světě za výhodnou cenu,” řekl Kristo Käärmann, CEO a spoluzakladatel TransferWise. “Integrací Visa Direct se celý proces zjednoduší a my budeme o krok blíž k cíli naší mise.”Visa rozšiřuje přeshraniční platby pro spotřebitele i malé a střední podniky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

36250287474

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4360
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,4870
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5265
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7645
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4935
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1393
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více