Zaujalo nás:
Nechceme poplatky, řekli Američané a banky ustoupily


03. 11. 2011  13:07     ČTK     komentáře (2)

Americké banky ustupují od plánů na zavádění nových poplatků za používaní debetních karet. Zatím poslední společností, která změnila svůj původní plán, je Bank of America.

Bank of America chtěla od příštího roku milionům svých zákazníků s debetními kartami účtovat poplatek pět dolarů (zhruba 92 českých korun) měsíčně.

Nakonec ale kvůli jejich negativním reakcím a krokům konkurence od svých plánů odstoupila. Podobně se již dříve rozhodly společnosti Wells Fargo, J.P. Morgan Chase nebo SunTrust Banks.

Americké banky, které se potýkají s novými regulacemi a nejistou situací na trzích, chtěly pomocí nových poplatků zlepšit svou finanční situaci.

Plánovaným zdražováním reagovaly finanční ústavy podle deníku Wall Street Journal zejména na nové federální limity pro poplatek, který účtují obchodníkům za platby debetní kartou a kvůli němuž banky přijdou asi o 6,6 miliardy dolarů (asi 121 miliard korun) ročně.

Plány bank ale narazily na tvrdý odpor u klientů. Například průzkum společnosti Research Intelligence Group ukázal, že 30 procent zákazníků amerických bank hodlá svůj finanční ústav opustit, pokud jim zavede poplatky za debetní karty.

Dalších 43 procent respondentů pak uvedlo, že v případě zavedení poplatků hodlají platit hotovostí anebo kreditní kartou.

Ochotu platit vyjádřilo 13 procent lidí, a to ještě jen v případě, pokud poplatek bude rozumný.Zaujalo nás: Nechceme poplatky, řekli Američané a banky ustoupily

Jsme zbytečně konzervativní
Bohužel jsme jako klienti bank zbytečně konzervativní.Říkám to i za sebe.Český spořitelna dělá popla...
Však u nás to jde bez poplatku také
Myslím, ze co se poplatkové politiky týče, tak si nemáme s USA co vyčítat. Něco je levnější tam, něc...
Diskutovat (2)


Bankám jsme v roce 2019 na poplatcích již celkem zaplatili

31032307276

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Poradna