ČSOB:
lidé v nových pozicích


11. 03. 2019  00:43          komentáře (0)

V rámci nového nastavení kompetencí jednotlivých členů vedení skupiny ČSOB, které je platné od 1. ledna 2019, dochází nyní k několika personálním změnám, které reagují na toto nastavení a ještě více tak podpoří jednotlivé kompetence členů vedení skupiny a společnou strategii založenou na unikátním bankopojišťovacím modelu s důrazem na inovace, digitalizaci a flexibilitu.  

ČSOB: lidé v nových pozicích
 Blažek Aleš Aleš Blažek (46), současný výkonný ředitel pro oblast Právní služby, se nově přesune do útvaru Data a strategie. Ve své nové pozici bude zodpovědný za management a analýzu dat a strategii ve skupině ČSOB. Útvar Data a strategie podporuje představenstvo a jednotlivé byznysy skupiny ČSOB při tvorbě a plnění strategických záměrů, simplifikaci a také agendě M&A. Změna je platná od 1. dubna 2019. Aleš pracuje ve skupině ČSOB již od roku 2014. Před nástupem do ČSOB pracoval v různých manažerských pozicích například v GE Capital, Citigroup nebo White & Case. Nástupce na pozici výkonného ředitele pro útvar Právní služby bude oznámen v nejbližší době.

 

 Denisa_Parkosová_ČSOB.JPG Denisa Parkosová, současná ředitelka pro oblast zpracování operací se posune na pozici výkonné ředitelky pro celou oblast Operations. Ve své roli se zaměří zejména na klientský servis, budování Group Operations v ČSOB, zavádění bezpapírových procesů, digitalizaci, biometrii a robotizaci. V rámci celého Operations bude zodpovědná za definování strategie a její implementaci. Změna je platná od 1. března 2019. Denisa přišla do ČSOB před třemi roky z finanční skupiny Generali/Česká pojišťovna, kde pracovala taktéž v oblasti Operations. Denisa vystudovala magisterský a doktorský program na Filosofické fakultě UK v Praze a následně MBA na University of Pittsburgh.

 Podpiera Richard Richard Podpiera (45) bude od 1. března zodpovědný za útvar Group Segment management v Retailu. Ve své nové pozici se zaměří zejména na posílení orientace na klienta a transformaci obchodního modelu včetně efektivního využití technologických inovací. Richard pracuje v ČSOB od roku 2011, kdy se stal ředitelem útvaru Strategie a rozvoj. Od roku 2013 pokračoval v ČSOB jako výkonný ředitel Řízení aktiv a pasiv a od roku 2015 vede útvar Data, analýzy, zpracování operací a nákup. Před příchodem do ČSOB pracoval v McKinsey&Co. a v Mezinárodním měnovém fondu. V útvaru Group Segment management nahradí Blanka_Beranová_ČSOB.JPG Blanku Beranovou, která bude nově zodpovědná za oblast projektů v rámci skupinové integrace. Blanka získala dlouholeté zkušenosti z oblasti bankovnictví na různých projektech ve společnosti Accenture, ve které jedenáct let pracovala. Ve skupině ČSOB pracuje od roku 2015. V ČMSS vedla projekt implementace nové obchodní strategie, jejímž cílem je zajistit dominantní postavení ČMSS na trhu v oblasti stavebního spoření. 

„Jsem velmi rád, že do nových pozic nastupují kolegové, kteří jsou opravdovými odborníky v jednotlivých oblastech, s mnohaletými zkušenostmi a vizemi, kteří dokáží inspirovat nejen své kolegy. Čeká je řada zajímavých a náročných výzev, ke kterým jím přeji mnoho úspěchu,“ říká John Hollows, generální ředitel skupiny ČSOB.   


 ČSOB: lidé v nových pozicích

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

15401043366

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3,04


ČÍSLO TÝDNE - 3,04 právě tolik bilionů korun činily v březnu tohoto roku vklady českých domácností v bankách. Proti únoru se však vklady poprvé od roku 2017 snížily. Rekordní inflace nutí střadatele s penězi lépe a efektivněji nakládat než je pouze nechat ležet na účtech u bank.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9680
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3620
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7930
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,9100
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9857
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více