ČSOB pomáhá s revitalizací Buďánek


18. 05. 2016  21:11          komentáře (0)

uďánka jsou po několik století nedílnou součástí Prahy 5 a svou jedinečností zosobňují historickou paměť městské krajiny. ČSOB v rámci udržování dobrých sousedských vztahů podporuje projekt revitalizace Buďánek finančně a současně pořádá od 13. května výstavu v ústředí své centrály v Radlicích, která mapuje proces obnovy této památkové zóny. 

ČSOB pomáhá s revitalizací Buďánek
„Jsme rádi, že se můžeme podílet na obnově Buďánek a navrácení tohoto krásného historického objektu lidem. Jde o zajímavý projekt, jehož cílem je vytvoření prostoru především pro občany Prahy 5 a to nás těší ještě více, protože můžeme podpořit naše sousedy,“ říká Petr Knapp, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Od roku 2012 probíhalo na Buďánkách vyklízení, které skončilo v roce 2015. Současně bylo provedeno geodetické zaměření a historický a konzervátorský průzkum. Nyní se přechází k další fázi, která představuje zastřešení, obnovu sítí a rekonstrukci budovy Koloniálu. Do té budou moci první návštěvníci přijít na kávu, čtení či odpolední koncert již v červenci. Současně vzniká publikace, která přiblíží minulost i budoucnost Buďánek. 

„Revitalizace osady se zpočátku potýkala s problémy, teď už je ale vše na dobré cestě. Důvodem je i to, že se podařilo navázat úspěšnou spolupráci s občany. S klidným svědomím mohu říct, že participace veřejnosti je velmi přínosná. Nejenže společně směrujeme k cíli, ale otevírají se i nové možnosti využití, řešení,“ říká starosta Prahy 5 Radek Klíma a dodává: „Vznikl zde mimořádný pilotní projekt kooperace samosprávy s občanskou iniciativou. A pozitivní je, že s vědomím celospolečenského přínosu do projektu vstupují i soukromé subjekty.“ 

Buďánka jsou souborem terasovitě uspořádaných domků, které jsou dokladem malebného koloritu drobné zástavby minulého století. Důležitým prvkem je zde dochované členění terénu zvýrazněné přírodními schodišti, pěšími cestami a dalšími prvky respektujícími původní parcelaci. Do budoucna se počítá s obnovou celé lokality.

Výstava bude pokračovat pro širokou veřejnost od září v Galerii Jaroslava Fragnera na Starém Městě. 


Foto3

Fotografie ze slavnostního zahájení výstavy (zleva): Radek Klíma - starosta Prahy 5; Jakub Železný - moderátor; Martin Dvořák z občanského sdružení Odborníci a občané pro revitalizaci památkové zóny Buďánka a okolí; Petr Knapp – vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB


Foto1 Foto2

Foto4 Foto5

 
ČSOB pomáhá s revitalizací Buďánek

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

2013201419

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2,99


ČÍSLO TÝDNE - 2,99 právě tolik procent dosáhla průměrná úroková sazba u hypoték v měsíci prosinec 2021. Výrazně tak stoupla z listopadových 2,70 procent. Růst úrokových sazeb se pravděpodobně v prvním čtvrtletí tohoto roku ještě zrychlí.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3830
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5170
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3695
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,2455
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4935
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,8100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9314
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více