ČSOB rozdělila více než milion korun mezi šest projektů v grantové výzvě Bezpečnost v online prostředí


21. 09. 2017  10:04          komentáře (0)

V letošním ročníku Nadačního programu vzdělání podpoří ČSOB celkem šest projektů, které se zabývají bezpečností v online prostředí. Neziskové organizace si rozdělí 1 024 000 korun. Maximální přidělovanou částku, tedy 200 tisíc korun, získaly Fórum pro prožitkové vzdělávání zaměřující se na prevenci kyberšikany na základních a středních školách a Národní institut bezpečnosti a vzdělávání (NIBAV) s projektem internetové bezpečnosti na školách. Oba jejich projekty cílí na celou Českou republiku, další vítězné organizace se pak zaměří na konkrétní regiony.

ČSOB rozdělila více než milion korun mezi šest projektů v grantové výzvě Bezpečnost v online prostředí
ČSOB se v rámci svého společensky odpovědného chování věnuje bezpečnosti na internetu a prostřednictvím svého grantového programu podporuje aktivity neziskových organizací zaměřené na bezpečnost v online prostředí. Podpořené filantropické projekty cílí na děti a mladé lidi do 25 let, jelikož právě tyto skupiny uživatelů patří v online prostředí mezi ty nejaktivnější a zároveň nejohroženější. Projekty se zároveň snaží eliminovat současné problémy, mezi něž patří například ochrana soukromí, kyberšikana, phishing či kyberstalking.

„Dlouhodobě se zasazujeme o to, aby se lidé naučili bojovat s aktuálními bezpečnostními riziky a vyhnuli se nástrahám, kterých se na internetu objevuje čím dál tím více. Vzdělávání v online bezpečnosti považujeme za klíčové především u dětí a mladých lidí, proto se letos opět zaměřujeme na projekty, které dokážou oslovit právě mladší generaci. Obě nejúspěšnější organizace přistupují k tématu prevence kyberšikany interaktivně s cílem zapojit žáky, studenty a vyučující aktivně do ‚hry‘. Vtahují je do prostředí kyberprostoru, kde mohou zničehonic začít platit úplně jiná pravidla. To považujeme za cenný přístup, díky kterému se publikum naučí předcházet nežádoucím situacím a zapamatovat si pravidla bezpečného chování v online prostředí," vysvětluje Jaroslava Rudolfová, manažerka společenské odpovědnosti ČSOB.

Finanční podporu od ČSOB získaly kromě uvedených vítězných projektů také organizace you connected s projektem internetembezpecne.cz, Rizika internetu a komunikačních technologií, jež zaujala svým Bezpečným internetem s ČSOB a Centrum inkluze s unikátním projektem Žij online, bezpečně. V neposlední řadě uspěla se svým projektem Neslyším, ale jsem online Společnost pro vzdělávání a mládež ČSVTS podporující děti a mládež se sluchovým postižením.ČSOB rozdělila více než milion korun mezi šest projektů v grantové výzvě Bezpečnost v online prostředí

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

15248821857

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3,04


ČÍSLO TÝDNE - 3,04 právě tolik bilionů korun činily v březnu tohoto roku vklady českých domácností v bankách. Proti únoru se však vklady poprvé od roku 2017 snížily. Rekordní inflace nutí střadatele s penězi lépe a efektivněji nakládat než je pouze nechat ležet na účtech u bank.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5900
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1220
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3255
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,0335
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,8280
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4250
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9706
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více