ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč


01. 07. 2019  00:11          komentáře (0)

Na společensky odpovědné aktivity a filantropii věnovala ČSOB v minulém roce více než 50 milionů korun. Podpořila například výuku finančního vzdělávání, odstartovala akcelerátor pro start-upy a pokračovala i v podpoře projektů v krajích. Své služby dále přizpůsobuje, aby byly snadno dostupné hendikepovaným lidem a seniorům. V ekologické šetrnosti a podpoře udržitelných řešení si stále drží prvenství mezi českými firmami. Detailní přehled uvádí ve Zprávě skupiny ČSOB společnosti 2018.

ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč
„Odpovědnost vůči společnosti je součástí naší DNA, stejně jako udržitelné podnikání. Pomáháme tam, kde to dává́ smysl a kde můžeme pro dobrou věc zúročit sílu naší Skupiny i znalosti jejích zaměstnanců ochotných pomáhat dobrým věcem. Kromě finanční pomoci a dobrovolnictví naše služby přizpůsobujeme tak, aby byly dostupné všem bez rozdílu. Důležitá je pro nás i ekologická šetrnost, jíž ztělesňuje i naše centrála ČSOB Kampus,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Vzdělání jako investice do budoucnosti

V programu Finanční vzdělávání ČSOB pro školy se ČSOB stará o rozvoj znalostí o financích a penězích mezi školáky a studenty. V roce 2018 navštívilo 80 zaměstnanců ČSOB 141 základních a středních škol a proškolilo téměř 14 tisíc žáků. Ve spolupráci s Českou asociací Science center pokračuje ČSOB ve výukových programech pro rodiny s dětmi, během kterých se děti hravou formou učí zacházet s penězi. ČSOB se zaměřuje i na kybernetickou bezpečnost. Dlouhodobě také poskytuje stipendia z programu Fond vzdělávání, který od roku 1995 rozdělil již více než 32 milionů korun.

Podpora inovativních začínajících podniků

ČSOB podporuje i malé a střední podniky, které hrají v české ekonomice nezastupitelnou roli. Snaží se jim vytvářet přívětivější prostředí ať už snížením administrativní zátěže či poskytováním odborného poradenství. Pro začínající podnikatele otevřela akcelerační program Start it @ČSOB. Nezapomíná ani na sociální podniky. Pro ně vyhlašuje každoročně grantový program, který se nově nazývá Start it @social.

ČSOB mění v krajích věci k lepšímu 

V programu ČSOB pomáhá regionům bylo jen za rok 2018 podpořeno 112 projektů částkou 7,8 milionu Kč. Celkově získaly regionální projekty od ČSOB již 34 milionů Kč. 

Pro soužití, seniory i hendikepované

ČSOB pracuje na tom, aby všechny bankomaty disponovaly sluchovou navigací pro nevidomé (sluchovou navigaci má již 97 procent bankomatů) a na pobočkách přidává navigační majáky. Zlepšuje také bezbariérovost poboček a zajišťuje dostupnost finančních služeb po celé České republice. Pro neslyšící provozuje službu eScribe. Ve spolupráci s organizací Sue Ryder zajišťuje ČSOB platformu Neztratit se ve stáří, která nabízí poradenství seniorům a lidem, kteří o ně pečují. 

Rekordní dobrovolnictví 

ČSOB rovněž významně podpořila charitativní projekty prostřednictvím čtvrté výzvy Team Blue, jejímž cílem bylo překonat sportem vzdálenost ze Země až na Měsíc. „Vysportované kilometry jsme převedli na peníze, které putovaly na charitativní účely zvolené našimi zaměstnanci. V České republice jsme tak rozdělili více než tři miliony korun mezi třicet organizací,“ říká Petr Hutla. Do pomoci se zaměstnanci zapojují i přímo. V loňském roce se jich více než 1 600 zúčastnilo dobrovolnického dne a pomáhalo v neziskových organizacích.

Ekologie a udržitelnost

Udržitelný rozvoj je prioritou pro ČSOB i pro celou skupinu KBC. ČSOB využívá energie pro svou činnost převážně z obnovitelných zdrojů a díky inovacím je snižována energetická náročnost sídel i poboček. ČSOB aktivně financuje obnovitelné zdroje energie a poradenství v této oblasti. V loňském roce se navíc zavázala úplně odstoupit od financování nových projektů v uhelném sektoru. Snižuje také množství odpadu, emisí CO2 i spotřebu papíru díky využívání biometrických podpisů a převedení většiny aktivit do elektronické podoby.ČSOB věnovala v roce 2018 na společensky odpovědné aktivity přes 50 milionů Kč

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

15240910005

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3,04


ČÍSLO TÝDNE - 3,04 právě tolik bilionů korun činily v březnu tohoto roku vklady českých domácností v bankách. Proti únoru se však vklady poprvé od roku 2017 snížily. Rekordní inflace nutí střadatele s penězi lépe a efektivněji nakládat než je pouze nechat ležet na účtech u bank.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5900
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1220
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3255
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,0335
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,8280
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4250
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9706
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více