Domácí ceny zpomalují už sedmý měsíc v řadě


10. 03. 2021  10:08     Tomáš Volf     komentáře (0)

Únorové ceny v ČR meziročně vzrostly o 2,1 %. Oproti lednu se jejich růst zvýšil o 0,2 %. Obě dnešní čísla jsou mírně nižší, než jaké trhy čekaly, takže domácí ceny už sedmý měsíc v řadě zpomalují svůj růst. Začátek tohoto zpomalování najdeme v srpnu loňského roku, tehdy jsme ovšem byli o více než jeden procentní bod výše.

Domácí ceny zpomalují už sedmý měsíc v řadě
V letních měsících loňského roku došlo k rozvolnění restriktivních opatření a inflace na to konto opět začala zrychlovat vlivem toho, že Češi vzali obchody útokem. Od té doby ceny kontinuálně zpomalují svůj růst. 

ČNB připustila, že do konce roku může přijít vícero zvýšení sazeb. V první polovině letoška se žádný pohyb se sazbami čekat nedá, ale vše bude záležet na vývoji poptávky a především na návratu ekonomiky do normálu. Rychlejší rozvolňování opatření s sebou ponese dynamičtější růst tempa ekonomiky, tedy i inflace, takže tlaky na růst sazeb vzrostou. Naopak, pokud se vládě, jako dosud, nebude dařit krotit nákazu a bude nadále absolutně selhávat v očkování, ekonomický růst bude nízký a tomu budou odpovídat i nižší inflační tlaky. Pro letošek počítáme s tím, že se růst cen bude držet těsně nad 2 %.   


Ing. Tomáš Volf

Project & Communication Specialist

Citfin-Logo_2013_CMYKDomácí ceny zpomalují už sedmý měsíc v řadě

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

10923319841

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

8


ČÍSLO TÝDNE - 8 právě tolik absurdních poplatků bude letošní rok soupeřit o titul Nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2021. Spolu s novým generálním partnerem ankety Air Bank, a.s. jsme připravili také novou kategorii ankety. Hlasovat tak budete moci nově i o nejasbsurdnější bankovní proces.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,0200
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,8360
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7390
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,0090
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,6750
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,2900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2881
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více