Flexi pojištění kooperativa ukončení

Dotaz: Dobrý den, Mám pojištění Flexi z dob České spořitelny, před nějakou dobou to přešlo pod Kooperativu. Celková doba pojistného více než 5 let ale pojistka nevytváří odkupnou hodnotu. S finančním poradcem, firmy, která mi pojištění sjednávala jsme pojistku vypověděli. Vše by bylo OK až na to, že si pojišťovna účtuje Poplatek za předčasné ukončení pojistné smlouvy č. xxx“ ve výši 350 Kč. Je to normální a oprávněné, pokud pojišťovna a její institucionální investoři nejsou schopni spravovat mé peníze? Proč bych měl platit za to, že jsem nespokojen s jejich službami a odcházím jinam. Děkuji za vysvětlení.Odpověď:

Dobrý den,

 

je důležité, co máte v podmínkách a sazebníku v době uzavírání pojistky. Pokud tam tato sazba byla sdělena, je to oprávněné. Podle mého názoru pojišťovnu nic v tomto případě neomezuje.

Pokud máte jiný názor nebo jste přesvědčen, že máte svou pravdu, můžete se obrátit na finnančího arbitra, pokud se jedná o životní pojištění. Já tento produkt neznám.....Otakar SchlossbergerZobrazit všechny dotazy