poplatky K.B.

Dotaz: Dobrý den. Má prosím banka nárok účtovat si poplatky se kterými klienta neseznámila ústně, fyzicky ani odkazem na stránky ? Respektive , ve smlouvě je uveden pouze poplatek 100kč při výběru na pokladně. Účet byl cíleně zakládat pro příchozí platby ze zahraničí. Rozdíl v odeslané částce ze zahraničí ( CH ), a skutečně připsané činí 100 Chfr ! Děkuji Vám za odpověď. M. V.Odpověď:

Dobrý den,

obecně - banka má účtovat jen to, co má ve svém sazebníku. Jenže při převodech peněžních prostředků z jedné země do druhé v různých měnách to toho vstupuje ještě kurz jedné měny k druhé. Nepíšte, zda se jednalo o švýcarské franky ze Švýcarka do Česka na účet opět ve švýcarských francích. Pokud to bylo na koruny, tak je možné, že kurz byl tak "nepříznivý", že to mohlo dělat i hodnotu, kterou uvádíte. Neuvádíte však, jak vysoká byla daná částka.

Jen připomeňme, že platba ve švýcarských francích ze Švýcarska je platba nejspíše tzv. zahraniční, nikoliv přeshraniční.Švýcarkso není členem EHP (a tedy ani EU). Proto poplatková politika může být jiná než je obvyklé už dnes v zemích EHP, reps. EU (a to zejména v eurozóně).

 

 Otakar SchlossbergerZobrazit všechny dotazy