poplatky K.B.

Dotaz: Ještě jednou dobrý den, vážený pane Schossbergere. Děkuji za Vaši odpověď. Omlouvám se , že jsem neupřesnil v jaké měně je účet veden. ÚČET BYL ZAKLÁDÁN JAKO ÚČET v czk, ale s podúčtem V CIZÍ MĚNĚ, konkrétně Chfr, právě proto, aby nedocházelo ke konverzi na czk v rámci banky. Aby příchozí platby v Chfr byla připsaná na účet vedený v Chfr. Odeslaná částka ze švýcarska banky, ( prav. výplata penze ), 2500Chfr, připsaná částka v K.B. 2400Chfr ! Domnívám se, že banka nemá právo účtovat poplatky, které o kterých neinformovala klienta. Můžete prosím potvrdit, nebo vyvrátit mou domněnku. S přátelským pozdravem, Martin V.Odpověď:

Dobrý den ještě jednou,

 

ano, jsem názoru jako Vy, že pokud není uvedený poplatek za tzv. zpracování zahraniční platby v ceníku/sazebníku banky, nelze tento poplatek vůči spotřebitelli užít. Jak ale znám banky, on bude někde "zrkyt", takže ho běžný spotřebiel nenajde. Ale i to je chyb a v rozporu s obecným ustanvením občanského zákoníku, co se týká dobrých mravů a veřejného přádku.

Proto doporučuji vznést na banku stížnost a požadovat přesné označnní místa v sazebníkui, kde se tento poplatek nachází. I pokud by tam byl, lze rozporovat jeho "nalezitelnost".

 

Zdraví Otakar SchlossbergerOtakar SchlossbergerZobrazit všechny dotazy