E15:
Správa peněz České televize míří do 12 bank


05. 03. 2012  16:39     ČTK     komentáře (0)

Tendr, který na konci loňského roku vypsala Česká televize na bankovní správu svých financí, zná podle dnešního deníku E15 vítěze. Ve výběrovém řízení, které hledalo nejvhodnější banky odděleně pro vedení běžných účtů a pro zhodnocení volných peněz ČT, uspělo celkem 12 bankovních ústavů. Z toho v obou částech soutěže uspěly Volksbank, PPF banka, Komerční banka, UniCredit Bank a Raiffeisenbank. Mezi dalšími vítězi jsou například ČSOB, J&T Banka, ING Bank nebo Fio banka, píše E15 s odvoláním na dokumenty, které má k dispozici.

Naopak poraženými se podle E15 stala GE Money Bank a Česká spořitelna (ČS), jejichž nabídky nebyly přijaty ani v jedné poptávce. U vedení bankovníchúčtů ČS podle televize předložila nabídku nesrovnatelnou s ostatními, u depozit se Česká spořitelna umístila 'pod čarou'. A právě odmítnutí uchazeči mohou ještě míchat kartami. Podle nepotvrzených informací deníku E15 totiž Česká spořitelna proti rozhodnutí ČT měla podat námitku. Podle zákona o veřejných zakázkách musí zadavatel námitky přezkoumat.

Obě strany situaci nekomentovaly. "Tendr stále běží a proto nepokládáme za korektní se k jeho průběhu jakkoli vyjadřovat. Náš zájem poskytovat služby České televizi nicméně trvá," uvedla mluvčí ČS Klára Gajdušková. Pokud by televize námitku odmítla, může se ČS obrátit ještě na antimonopolní úřad.

.

Rozhodnutí televize o vítězných bankách znamená i možnou ošemetnou situaci pro ředitele ČT Petra Dvořáka, který udržuje dlouholeté vazby na finanční skupinu PPF Petra Kellnera. Ještě před vypsáním výběrového řízení se podle E15 televizní branží nesly spekulace o zájmu PPF o volné peněžní prostředky televize. Navíc podle zadávací dokumentace je čistě na uvážení managementu ČT, jak velké částky získají vítězové do správy.

Vítězné banky budou disponovat řádově stamiliony korun. ČT kupříkladu předpokládá průměrný zůstatek finančních prostředků na běžném účtu 400 milionů korun nebo ji zajímalo úročení termínovaných vkladů 300 milionů, 500 či 700 milionů korun po dobu jednoho roku a dvou let.

Vysoké rezervy ČT vznikly zvýšením koncesionářských poplatků na 135 korun měsíčně v roce 2005. Tyto prostředky jsou ale v posledních letech ohroženy nepříznivým vývojem hospodaření ČT, kdy ředitelé Jiří Janeček a Petr Dvořák začali z rezerv čerpat stamiliony na provoz Kavčích hor, dodává dnešní deník E15.E15: Správa peněz České televize míří do 12 bank

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

35451395764

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57


ČÍSLO TÝDNE 57 právě tolik procent Čechů nakupuje pravidelně na internetu. Je to o 18 procent více než v roce 2019, tedy před nástupem koronavirové krize. Zájem o internetové nakupování se bude zvyšovat i nadále.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,6640
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,7030
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,4495
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2730
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,6095
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,9400
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1849
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více