Vysoké úroky se nestyďte řešit hned. Ušetříte tisíce


31. 07. 2020  00:30     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PORADNA SERVER BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu ptá, jak řešit vysoké úroky u své staré půjčky. V poslední době se totiž úroky u spotřebitelských úvěrů a hypoték výrazně snižují. Snížení úroků lze dosáhnout i u současných úvěrů. Ušetřit se tak dají tisíce korun ročně. Klient ale nesmí být pasivní.

Vysoké úroky se nestyďte řešit hned. Ušetříte tisíce
Koronavirová pandemie a ekonomická krize s ní spojená přiměla Českou národní banku a nsáledně i komerční banky ke snížení úrokových sazeb u hypoték a spotřebitelských úvěrů. Je přímo hřích nevyužít výhodných podmínek a zájmu bank a nesnížit si úroky u úvěru nebo hypotéce. Ušetřit se tak dá i na již běžících úvěrech a hypotékách i několik stovek či tisíc korun měsíčně. Stačí přitom jen jediné. Začít věc aktivně řešit. Jak?

Dotaz čtenáře:

Dobrý den, platím už několik let půjčku s poměrně vysokým úrokem. Půjčka je od banky a bral jsem si jí z nutnosti a s tím, že stejně nemám jinou možnost, proto jsem také akceptoval poměrně vysoký úrok. Bylo mi ovšem řečeno, že na dnešní dobu je tento úrok zbytečně vysoký  a že tedy platím na splátkách mnohem více, než bych musel. Že ostatní mají aktuálně úroky o několik procent nižší, a tak prý není problém nějak se domoci lepšího úroku a lepších podmínek půjčku. O odklad splátek z důvodu koronaviru zájem nemám, ale nechci platit zbytečně moc na úrocích. Ptám se tedy. Je možné u už uzavřené půjčky, kde jsem se zavázal hradit určité úroky, změnit tyto podmínky, nebo přestoupit k jiné bance, která mi nabídne lepší úrok? Nebo je to spíše nesmysl a prostě si to už musím odbýt až do konce?


Odpověď odborníka:

Dobrý den,

Děkuji za položení Vašeho dotazu. Skutečně je pravdou, že v dnešní době máte velkou a reálnou šanci na dosažení výrazného snížení úroků či dalších nákladů úvěru. Efektivním nástrojem pro snížení úroků u už probíhajících úvěrů je produkt refinancování úvěrů nebo hypoték. Vše platí na principu výhodnější nabídky jiné banky, která Vám za lepších podmínek a nižších úroků nabídne jiný úvěr, kterým se splatí úvěr starý. Vyřízení je přitom velmi snadné a stačí k němu jedna návštěva pobočky konkurenční banky.

Nicméně doporučujeme ještě před použitím refinancování úvěru oslovit svou dosavadní banku a zmínit se jí o tom, že jste s úrokem u úvěru nespokojen a že požadujete jeho snížení, v opačném případě, že přejdete k jiné bance. Banky tak jsou velmi vstřícné a bojí se, aby nepřicházely o klienty. Jsou tak připraveny Vám udělat stejně výhodnou nabídku jako konkurenční banka. Nemusíte přitom nikam chodit a vyřizovat, ale pouze uzavřete dodatek ke smlouvě s novými, již lepšími podmínkami. Rozhodně však s řešením vysokých úroků neotálejte. Je škoda zbytečně platit vysoké úroky.

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ DOTAZY A ODPOVĚDI V NAŠÍ PORADNĚ NALEZNETE ZDE!Vysoké úroky se nestyďte řešit hned. Ušetříte tisíce

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

18756273507

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

66


ČÍSLO TÝDNE 66 právě tolik miliard korun má stát nejdůležitější vládní opatření proti drahým energiím. Vláda zavádí energetický tarif, který by měl rodinám ušetřit několik tisíc korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7300
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,4490
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2760
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7700
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4685
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0014
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více