GEEN Vstřícná banka:
Dejte ČSOB své vysvědčení - I. čtvrtletí 2018


19. 02. 2018  00:44     Miroslav Zeman     komentáře (0)

GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla ČSOB a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

GEEN Vstřícná banka: Dejte ČSOB své vysvědčení - I. čtvrtletí 2018
ČSOB je jedna ze tří největších bank působících na tuzemském bankovním trhu. Jedná se o banku, která má velmi široký rozsah a to i díky své velmi šikovné politice specializace jednotlivých značek skupiny. Úspěch Hypoteční banky zaměřující se na hypoteční úvěry, nebo Poštovní spořitelny zaměřující se na drobnou klientelu, je toho důkazem.

Samotná značka ČSOB je pak ceněna u podnikatelů a firem, kterým poskytuje zajímavé a cílené služby v širokém rozsahu a dobré kvalitě. Doufejme také, že se již brzy podaří úspěšně vyřešit a ukončit soudní a arbitrážní spory, které má tato banka s Českým státem. Je zcela evidentní, že působení na tuzemském trhu v globálním kontextu nezpůsobilo bance ani jejímu vlastníkovi žádné ztráty ani škody a naopak stabilní a dlouhodobý zisk.

ČSOB bojuje o podíl na trhu s dalšími velkými bankami a v některých produktech je přímo na špici, což se týká například počtu a objemu hypotečních úvěrů.

TUTO BANKU MŮŽETE OHODNOTIT PŘÍMO ZDE!

GEEN_vstricna

S čím přišla banka ve IV. čtvrtletí 2017

ČSOB ukázala i ve IV. Čtvrtletí, že patří k velmi stabilním a oblíbeným bankám, které umí přinést netradiční řešení. Tato banka se i nadále přetahuje s Komerční bankou a Monetou o klientskou skupinu podnikatelů a živnostníků a to velmi úspěšně. Banka se ve IV. Čtvrtletí zaměřila v oblasti charity k podpoře studentů formou měsíčních rent pro výherce a fondu vzdělávání, a dále podpoře seniorů formou nového informačního portálu. Pochválit můžeme i modernizaci internetového bankovnictví, které vyzkoušelo už 650 tisíc klientů banky. ČSOB se také v konkurenčním hodnocení bank stala Nejlepší bankou . Banka také nejaktivněji zprostředkovává a nabízí svým klientům další finanční produkty ve formě bankopojištění. Tím zvyšuje přidanou hodnotu svých služeb a také samozřejmě ziskovost. Hodnocení o jeden bod zvyšuji.

ČSOB: Studentská renta od ČSOB má prvního výherce

První kolo soutěže ČSOB nazvané Rok nezávislosti skončilo a má svého vítěze měsíční renty 25 000 Kč po celý jeden rok. Martin Š. z Ostravy se od příštího měsíce může těšit na pravidelnou výplatu v celkové výši 300 000 Kč. Pozitivní zpráva mu byla oznámena ředitelkou ostravské pobočky ČSOB Gabrielou Macurovou, k vřelé gratulaci přidala i symbolický diplom. Soutěž Rok nezávislosti probíhá v období od 15. srpna do 15. prosince a zahrnuje 4 losovací měsíce, jméno dalšího šťastlivce se dozvíme již 15. října.

Je to hezké, je fajn, že se banka chlubí jedním výhercem, kterému dá 300 tisíc, ale nás to nevzrušuje. Pozornost, která se takové akci věnuje, resp. rozsah pozornosti, kterou ČSOB očekává, je mnohem výraznější než efekt, který se skutečně touto akcí docílí. Je to asi jako vyhrát ve sportce, kterou zde také nebudeme velkoryse velebit, byť pomůže jednomu či několika výhercům  změnit život. Mnohem efektivnější a lepší by bylo, pokud by banka takto podpořila třeba 50 studentů, byť by snížila částku podpory. Jednalo by se už o opravdový dobročinný počin, který už odpovídá velikosti a významu banky. Kdyby tímto způsobem pak podpořily studenty i banky další, mohlo by být podpořeno několik stovek studentů a to už stojí nejen za tiskovou zprávu, ale mnohem větší zaslouženou pozornost.

ČSOB: Jak se neztratit ve stáří? Odpovědi pro seniory i jejich rodiny přináší nový informační portál

Jakým potížím čelí sendvičová generace, která najednou pečuje o své děti i rodiče, a jak jí lze pomoci? Na tyto a další otázky hledali odpovědi účastníci diskusního setkání u kulatého stolu s názvem Problematika sendvičové generace, které uspořádal Institut pro veřejnou diskusi. S náročnou životní situací by měla lidem pomoci platforma Neztratitsevestari.cz, kterou spouští Domov Sue Ryder a hlavním partnerem je ČSOB.

Tento počin musíme pochválit. Směřuje ke zvyšování finanční gramotnosti a pomoc při péči o své rodiče či děti. Sendvičová generace je trošku zajímavý pojem, který nemusí každému úplně sedět. Pod sendvičem si lidé představují nezdravé jídlo a tedy i tlustého člověka baštícího fastfood. V jiném smyslu ale jde o lidi, kteří se musí věnovat jak péči o své děti, tak i péči o své stárnoucí rodiče. Tedy jejich zátěž a to i finanční je mnohem větší než zátěž mladých lidí, nebo lidí ve starším věku.

ČSOB: Díky Fondu vzdělání si studenti plní své sny

Když se Magdaléna Feilhauerová dostala do Prahy na Akademii výtvarných umění, radost velmi rychle vystřídaly rozpaky. „Nevěděla jsem, jak studium finančně utáhnu. Rodiče jsem už dál nechtěla zatěžovat. Ve všem mě podporují, ale nechtěla jsem, aby to bylo na úkor mých tří sourozenců. Dlouho jsem hledala nadační fondy, které by mi pomohly splnit sny a cíle. A díky Fondu vzdělání se mi to povedlo.“

A máme tu další charitativní činnost banky. V posledním čtvrtletí se ČSOB činila a pomáhala kde mohla. V tomto případě podporuje ČSOB fond vzdělání, který podporuje studenty ze slabších sociálních poměrů.

Aktuálně pobírá stipendium Fondu vzdělání 88 studentů. Od vzniku programu získalo stipendijní podporu 540 studentů a dalších 542 obdrželo jednorázový příspěvek na školné či na pomůcky ke studiu. Celkově bylo na studium dětí a mladých lidí se zdravotním nebo sociálním handicapem vynaloženo více než 30,9 mil. Kč.

Poštovní spořitelna: Češi si nejvíce spoří na penzi, když vidí stárnout své rodiče, ukázal průzkum

Lidé v Česku si nejčastěji ukládají peníze stranou prostřednictvím penzijního spoření. Využívá jej více než polovina dotázaných. Mnozí z nich ale začínají myslet na důchod teprve ve chvíli, kdy se musí starat o své rodiče. Péče o rodiče i děti přitom výrazně zatěžuje jejich rozpočty, lidé tedy paradoxně začínají šetřit na penzi ve chvíli, kdy je to pro ně nejobtížnější, ukázal průzkum Poštovní spořitelny.

Reklama a propagace penzijního spojení je natolik masivní a nepřehlédnutelná, a spolu se státní podporou vytváří velmi lukrativní a zajímavý produkt pro velkou část veřejnosti. I proto je také tento produkt velmi silně a často využívaný. Není to ani tak tím, že by si mladí lidé či lidé ve středním věku uvědomovali riziko staří a zajištění ve stáří, ale protože se k tomuto produktu vztahuje velké množství pobídek, podpor a výhod. Je to tak v pořádku, jen uvádíme některé informace na pravou míru.

ČSOB: Češi na letošní dovolené utratili o pětinu více, nejvíce v Itálii

Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny letos na dovolených v průběhu měsíců června až srpna utratili o 20 % více než loni. Dále rostla popularita vybírání hotovosti na místě dovolené (25 %) a také placení kartou (60 %). Zvýšil se i počet bezkontaktních transakcí.

Lidé utrácejí nejen na zahraničních dovolených. Například tržby v maloobchodu, tedy útraty domácností se jen za listopad roku 2017 zvýšily o rekordních 7,8 procenta. Je tak logické, že Češi si právě i v době dovolených mohou dovolit utrácet více a více také využívat pro úhrady své platební karty, jejichž obliba stále roste. Pro lidi je tak používání karty výrazně bezpečnější a pohodlnější, než zajišťování směny a převoz velkých částech hotovosti do zahraničí. Třeba nám v blízké budoucnosti bude na dovolené stačit jen náš prst a tím také zaplatíme nebo vybereme z bankomatu.

ČSOB: Nové internetové bankovnictví ČSOB si vyzkoušelo již přes 650 tisíc klientů. Láká na moderní vzhled a nové funkce

Internetové bankovnictví ČSOB se koncem září dočkalo rozsáhlých změn jak ve své vnější podobě, tak v samotné funkčnosti. Uživatele potěší snadnější navigace či inovativní služba na správu osobních financí. Přehled mají nově nejenom o základních produktech banky, ale i o pojištěních, hypotékách, investicích a stavebním spoření. Novinku si od konce září stačilo vyzkoušet již více než 650 tisíc klientů.

Modernizace internetového bankovnictví postihla v minulém roce hned několik bank. Banky se předhánějí v rozsahu změn, zvyšování uživatelské funkčnosti a dalších služeb, které je možné přes internetové bankovnictví vyřídit. Dá se říci, že funkčnosti, které zde nabízí či popisuje ČSOB jsou v jiných aplikacích jiných bank v zásadě obdobné, a s ničím převratným tato aplikace nepřichází. Skutečný pokrok a výraznější změny můžeme očekávat až od aplikací dalších společností, které budou moci provozovat aplikace pro ovládání různých účtů u různých bank.

ČSOB: Nejlepší bankou 2017 se stala ČSOB

Devátý ročník soutěže Hospodářských novin Nejlepší banka a Nejlepší pojišťovna již zná své vítěze. Z osmi vyhlašovaných kategorií získala Skupina ČSOB dohromady pět ocenění. Na prvním místě se umístila nejen v kategoriích Nejlepší banka a Bankovní inovátor, ale i Nejlepší životní pojišťovna 2017.

Musíme ČSOB jen gratulovat k jejímu umístění. V jiných soutěžích a hodnoceních ale banka zase takto silně neboduje. Například v našem hodnocení GEEN Vstřícná banka se umisťuje ČSOB spíše v druhé polovině hodnocení, dokonce i za konkurentkou Komerční bankou. Je však zase hodnocena lépe než Česká spořitelna. Pro standardního a konzervativnějšího klienta je ale ČSOB dobrou volbou, kde nalezne rovnováhu mezi náklady na služby a rozsahem a kvalitou služeb.

ČSOB: Nové verze smartbankingu ČSOB a Poštovní spořitelny nabízejí produkty z celé bankopojišťovací skupiny

Nová verze aplikace ČSOB a Era smartbanking v rámci konceptu bankopojištění nově klientům přináší možnost zobrazení vybraných produktů ze skupiny ČSOB. Nyní tak na jednom místě naleznou aktuální stav životního pojištění, hypotéky, penzijního spoření, cenných papírů a dalších bankovních služeb. Mobilní aplikace smartbanking má již více než 700 tisíc stažení, dostupná je na všech chytrých zařízeních včetně hodinek a je ke stažení na AppStore, Google Play i Windows Store.

Přicházejí lepší zítřky. Představte si, že u banky můžete vyřídit i veškeré pojistky a pojištění. Banka tak v podstatě jen využívá multiplikačních efektů. Pro standardní klienty ale toto nemá vážnější význam. Pokud vidíte něco skvělého na tom, že si v internetovém nebo mobilním bankovnictví objednáte v rychlosti nějaké pojištění, které se jeví na první pohled jako skvělé, ale ani se neseznámíte podrobně s výlukami a dalšími podmínkami, pak je to na vás. Mnohem lepší je, když v těchto aplikacích využijete vynikající finančních služby, vztahující se k účtu, bankovním službám, nebo platebním službám. Objednání zájezdu, nebo placení poplatku, nebo pojištění už je spíše jen bonus.

Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny se od prosince mohou těšit na nové kreditní karty

Od 1. prosince 2017 dojde ke změnám v parametrech kreditní karty Standard nabízené v Československé obchodní bance. Změn se rovněž dočká i Kreditka od Poštovní spořitelny. Sjednotí se nejenom parametry těchto karet, ale i jejich design, přičemž odlišovat se budou pouze firemními barvami - tedy modrou a červenou a logem společnosti.

Kreditní karty už mají svůj vrchol za sebou. Pro lidi jsou mnohem výhodnější půjčky formou spotřebitelských úvěrů, nebo třeba kontokorentu. I proto se banky snaží zatraktivnit tento produkt a tuto kartu. Úplně nejsnadnější je pak zatraktivňování designu karty. Jako by kreditní karta měla být nějaký módní doplněk, nebo by se vám s ní mělo platit lépe v případě, kdy máte na ní hezký obrázek, nebo zlatem vyryté vlastní jméno.GEEN Vstřícná banka: Dejte ČSOB své vysvědčení - I. čtvrtletí 2018

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29759005037

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4940
Kurz USD Americký dolar 1 USD 24,8340
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0760
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0400
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2265
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,8100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9622
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více