Jak se mění sazebníky? Změny bankovních poplatků v dubnu a dalších měsících


25. 04. 2014  12:16     Zdeněk Bubák (Poplatkozrout.cz)     komentáře (0)

Přinášíme Vám informace o aktuálních změnách poplatků na českém bankovním trhu. Změny se týkají Ery / Poštovní spořitelny, Evropsko-ruské banky, Fio banky, GE Money Bank, Komerční banky, Sberbank a UniCredit Bank. V květnu pak změny můžete čekat od ČSOB a Oberbank. Červen bude termínem aktualizace sazebníků u GE Money Bank, LBBW Bank a Sberbank.

Jak se mění sazebníky? Změny bankovních poplatků v dubnu a dalších měsících
U Ery / Poštovní spořitelny půjde poslat hotovost na adresu

Era / Poštovní spořitelna nově od 1. dubna umožňuje odeslat peníze v hotovosti na adresu z Osobního účtu za 65 Kč. Služba je poskytována pouze na pobočkách České pošty. Jedna taková výplata v měsíci je pro osoby ve věku 58 a více při převodu starobního nebo invalidního důchodu na účet nebo pro osoby s průkazem TP/ZTP/ZTP-P zdarma.

U výplaty z Online účtu, Účtu k podnikání, Účtu pro právnické osoby a Účtu pro neziskovky je výplata hotovosti na adresu zpoplatněna částkou 95 Kč.

K ceně „výplaty hotovosti na adresu“ bude navíc připočten poplatek za odchozí elektronickou platbu zadanou klientem Ery / Poštovní spořitelny. To se týká všech účtů kromě Online účtu, kde je odchozí elektronická platba zdarma.

Banka u platebních karet zlevňuje poplatek za změnu limitu pro bankomaty a obchodníky (neplatí pro karty Debit MasterCard a Maxkarta) z 60 Kč na 26 Kč.

Provedení zákazu výplat (např. v případě ztráty vkladní knížky) se nově vztahuje i na dětské vkladní knížky.

Evropsko-ruská banka zdražuje výběry z bankomatu v ČR

Banka od 1. dubna zdražila výběry z bankomatu v ČR z 9 Kč na 17 Kč, ale první výběr v měsíci je nově zdarma. U Studentského programu je dražší čtvrtý a další výběr z bankomatu v ČR v měsíci, a to nově ve výši 17 Kč (dříve 9 Kč). První tři výběry z bankomatu v ČR jsou u tohoto účtu zdarma.

Fio banka zlevnila některé mezinárodní platby

Fio banka od 18. března zlevnila jednorázové odchozí mezinárodní platby v jiné měně než EUR s poplatkovou dispozicí SHA nebo BEN z 250 Kč na 200 Kč. Dále provedla změny sazebníku v oblasti Investičních služeb.

GE Money Bank zvyšuje některé poplatky za výpisy u karet

Banka od 1. dubna zavedla pro klienty se spořicím účtem typu Genius a konta Dětský Genius nový poplatek za náklady na předávání měsíčních výpisů a mimořádných výpisů ke každému 31.12. poštou ve výši 25 Kč (u Spořicího účtu Gold a Termínovaných vkladů je tento výpis zdarma).

Pro aktuálně nabízené Kreditní karty (MoneyCard Gratis, MoneyCard Plus, MoneyCard Gold a Globus karta) se mění poplatek za náklady na předávání výpisu poštou z 20 Kč na 25 Kč. Stejná změna platí i pro Kreditní karty historicky nabízené (VISA, bene+, TESCO, MoneyCard, Electro World, OK Premium, ING, AVON a pro firemní kartu MoneyCard Business).

Nově bude banka vybírat poplatek za vklad roztříděných mincí nad 100 kusů ve výši 2 % z vkládané sumy, minimálně 70 Kč. Zdarma půjde vkládat mince nad uvedený počet u kont Genius Gratis a Dětský Genius.

Banka pak od 14. dubna 2014 zavedla do nabídky nový účet Genius Business Extra pro fyzické osoby podnikatele za 149 Kč měsíčně a účet Genius Business Profit pro právnické osoby vyjma finančních institucí za 219 Kč měsíčně.

Komerční banka snižuje poplatek za nízkoobrátkový Profi platební terminál

Banka od 1. dubna zavedla pro všechny klienty (občany, podnikatele, podniky, municipality včetně těch, které jsou v obsluze Korporátních a Obchodních divizí) nový poplatek za e-výpis z účtu na vyžádání klienta (objednání archivního výpisu) prostřednictvím služby přímého bankovnictví Multicash, který bude vybírán ve výši 1 Kč za každou stranu výpisu.

V oblasti akceptace platebních karet banka snižuje měsíční paušální poplatek za Profi platební terminál při obratu za kalendářní měsíc do 10 tisíc korun (0 - 9 999 Kč) z 900 Kč na 399 Kč.

Sberbank doplnila do sazebníku jen drobné změny

Sberbank doplnila do svého sazebníku tyto položky, které jsou ale zdarma:

    Zaslání SMS/e-mailu o transakci platební kartou na internetu - zdarma
    Zaslání SMS/e-mailu o blokaci částky platební kartou - zdarma
    Zaslání SMS/e-mailu o neúspěšné autorizaci transakce platební kartou - zdarma

Bezpečnostní schránky jsou nově k dispozici i na pobočce Karlovy Vary.

Banka 7. dubna doplnila svou nabídku o nový produkt Spořicí účet GARANCE pro občany, podnikatele a malé firmy a dále o nové Pojištění schopnosti splácet úvěr STANDARD za 5 % z pravidelné měsíční splátky a PLUS za 7,5 % z pravidelné měsíční splátky a Pojištění schopnosti splácet hypotéku STANDARD za 5 % z pravidelné měsíční splátky a PLUS za 7 % z pravidelné měsíční splátky.

U konto od UniCredit Bank

UniCredit Bank od 14. dubna začala nabízet nové U konto, o kterém jsme blíže psali zde

Změny v poplatcích v dalších měsících - květen

ČSOB změní od 1. května svůj sazebník pro korporátní a institucionální klientelu.

Oberbank od 1. května provede změny v sazebníku bankovních odměn a poplatků pro právnické osoby a fyzické osoby – podnikatele.

Za výběr z účtu v jiné měně klient již nezaplatí 50 Kč + 1 %, ale nově 60 Kč + 1 % z vybírané částky. Za výběr z účtu ve stejné měně pak nezaplatí 50 Kč, ale 60 Kč.

V oblasti zahraničních plateb banka nově zavede poplatek za vedení kódu CID v registru příjemců inkas SEPA v ČR ve výši 300 Kč za rok.

U depozitního účtu TOP LIKVIDITA v Kč nebo v eurech zavede nový poplatek „Výpis z účtu zasílaný poštou“ ve výši 30 Kč.

Změny v poplatcích v dalších měsících - červen

GE Money Bank od 1. června zruší poplatek ve výši 49 Kč za změnu PINu prostřednictvím bankomatu GE Money Bank v ČR. Změna se týká Konta Genius Student, Konta Genius Start a Běžného účtu Genius (jeho prodej byl ukončen již 1.5.2004). U ostatních kont byla změna PINu již dříve zdarma.

Banka zvýší poplatek za vstup do letištního salónku Priority Pass na korunový ekvivalent 27 USD (původně ekvivalent 10 USD).

Banka zavede nový poplatek za Vklad roztříděných mincí nad 100 kusů při vkladu hotovosti ve výši 2 % (min. 70 Kč) i pro firmy.

U LBBW Bank od 1. června dojde ke změnám Sazebníku v oddílech I. Běžné, vkladové a úsporné účty, šeky, II. Platby a platební styk v CZK, hladké platby v cizích měnách, III. Hotovostní operace, IV. Úvěrové produkty a obchodní služby, V. Investiční služby, VI. Platební karty a VIII. Různé. Více se dozvíte zde.

Sberbank od 6. června změní Sazebník z těchto důvodů:

    Ruší zbytečné poplatky
    Zjednodušuje Sazebník a postupně vypouští položky, za které neúčtuje žádný poplatek
    Pro snadnější porovnání cen banky s cenami konkurence zavádí názvy, které jsou na českém bankovním trhu nejobvyklejší.
    Doplňuje poznámky, které upřesňují účtování poplatků.Jak se mění sazebníky? Změny bankovních poplatků v dubnu a dalších měsících

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

20334158545

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

655


ČÍSLO TÝDNE - 655 právě tolik bylo vyhlášeno bankrotů tuzemských podnikatelů jen v průběhu června tohoto roku. Jedná se o nejvyšší počet bankrotů za celý rok. Podnikatelé krachují zejména z důvodu postižení koronavirovou krizí. Ohroženi jsou podnikatelé podnikající v automobilovém průmyslu či turistických službách.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více