Jaká je nejvýznamnější letošní inovace pro klienty vaší banky? (MfD, 27.10.2006)


01. 01. 2005  01:00     MfD     komentáře (0)

Co se letos stalo v oblasti bankovnictví popisují pro MfD generální ředitelé bank...

Jaká je nejvýznamnější letošní inovace pro klienty vaší banky?

Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 27.10.2006
Str.: 54 - Příloha
Pořadí: 01
Rubrika: Banka roku
 
 
Pavel Kavánek
ČSOB generální ředitel

Nejvýznamnější inovací je v oblasti drobného bankovnictví bezesporu cashback. Podle mne jeho zavedením přináší Skupina ČSOB nejpřevratnější produkt od zavedení bankomatů v ČR. Dostupný bude prozatím jen pro naše klienty, tedy při nákupech s použitím platebních karet s logem ČSOB či Poštovní spořitelny v obchodních sítích Hypernova a Albert. Jsme ale otevřeni vyjednávání o zavedení cashbacku do dalších sítí. Věřím, že cashbackem probojováváme cestu této novince i pro klienty ostatních bank, které se k nám dosud nebyly schopny připojit. A že potvrzujeme životaschopnost složité inovace, která vyžaduje zapojení třetích stran z jiných sektorů trhu.

Vlasta Dolanská
Poštovní spořitelna výkonná ředitelka

Mě osobně potěšilo kromě inovací to, jak jsme schopni nabízet služby handicapovaným. Díky spolupráci s Českou poštou můžeme totiž nabízet bankovní produkty v nejvyšším počtu míst, která jsou přívětivá k postiženým. Počet těchto míst v letošním roce výrazně vzrostl a dále roste. V současnosti jich je více než 2000, což je několikanásobně více, než má kterákoli jiná banka v České republice.

Jack Stack
Česká spořitelna generální ředitel

V srpnu jsme rozjeli nový program Banka první volby, jehož cílem je vytvořit z České spořitelny nejrespektovanější a nejdynamičtější banku do roku 2008. V jeho rámci jsme vylepšili řadu služeb: změna PIN v bankomatu, elektronické výpisy z účtů, nová hypotéka na počkání, čipové karty, možnost získat další kreditní kartu k úvěrovému rámci bez úvěrového scoringu, snadná půjčka pro podnikatele, bezplatné vedení účtu pro nové klienty - malé a střední firmy pro první tři měsíce, objednání kreditní karty po internetu... Nejvíce hrdí jsme na úvěry. Poskytujeme je rychle, ale ne nezodpovědně. Klient pro nás totiž není číslo, ale osobnost s konkrétními požadavky a potřebami. Naši Snadnou půjčku klienti nejen snadno získají, ale také s ní mohou snadno žít. Nepředlužujeme klienty, dáváme jim dost informací a dokážeme nabídnout úvěr na míru.

Laurent Goutard
Komerční banka generální ředitel

Komerční banka letos výrazně inovovala internetové bankovnictví, které nabízí nové služby i vyšší bezpečnost. Všichni klienti, kteří splňují podmínky pro zjednodušené získání úvěru, nyní najdou v internetovém bankovnictví Mojebanka informaci o výši svého úvěrového rámce, který jim KB může poskytnout bez dokládání příjmů či finančních výkazů. Tato nabídka se týká nejen spotřebitelských úvěrů a kreditních karet, ale také podnikatelského úvěru Profi úvěr. Vyšší bezpečnost pak klientům přináší doplňková autorizace aktivních transakcí prostřednictvím jednorázového SMS kódu.

David Grund
HVB Bank generální ředitel

Byli jsme úspěšní s HVB Strukturovaným dluhopisem Energy cake 2007. Jeho hlavními benefity (úpis v období 21. 8.-27. 9. 2006) byly investice pouze na rok, potenciální výnos až šest procent za rok a stoprocentní návratnost investovaných peněz. Výnos dluhopisu je odvozen z vývoje cen akcií pěti evropských energetických společností, přitom výnosu může být dosaženo i při poklesu cen akcií ve stanovených cenových rozpětích pro jednotlivá čtvrtletí. Emise byla velmi úspěšná jak podle objemu investovaných peněz, tak podle struktury investorů. HVB Bank patří dlouhodobě v oblasti emisí strukturovaných dluhopisů na českém trhu k významným inovátorům.

Jiří Báča
Citibank viceprezident

Vůbec jako první banka v Česku nabízíme kreditní kartu, která zároveň umožňuje spořit. Považujeme ji za revoluční novinku a na trh jsme ji uvedli v červenci. Karta byla nejprve určena zákazníkům v oblasti mobilních služeb společnosti Telefónica O2 zařazeným do věrnostního programu Benefit. Záběr rozšiřujeme a kartu budou moci postupně získat všichni zákazníci největšího operátora, tedy až čtyři miliony lidí. Kartu lze používat jako běžnou kreditku s nejdelším bezúročným obdobím na trhu v délce 55 dní. Karta má i spořicí funkci s roční sazbou 1,5 procenta, což je pro vklady už od koruny nejvyšší sazba na trhu. Spořicí účet není navíc vázaný výpovědní lhůtou, takže peníze lze kdykoliv použít.

Lubor Žalman
Raiffeisenbank generální ředitel

Mimo jiné jsme se vloni stali první bankou na trhu, která nabídla hypotéku bez doložení příjmu a hypotéku kombinovanou s investičním životním pojištěním. Letos na jaře jsme začali nabízet hypotéku i na nemovitosti v zahraničí. Roste zájem o nemovitosti na Jadranu nebo v Alpách. Zjednodušili jsme i nákup družstevních bytů: nyní je možné je koupit za stejných podmínek jako byt v soukromém vlastnictví. Další novinky nabízíme od října, nejvýznamnější je "hypotéka naruby", která umožňuje získat úvěr i bez nemovitosti. Zjednodušený proces a širší nabídka se odrazily v prudkém nárůstu zájmu. Za první tři čtvrtletí roku jsme poskytli hypotéky za 6,9 miliardy korun, což je o 150 procent více než vloni. To je nejsilnější nárůst zájmu ze všech domácích bank.

Pieter van Groos
GE Money Bank generální ředitel

GE Money Bank byla první, která v ČR nabídla neúčelové spotřebitelské úvěry bez zajištění - Expres půjčku. Letos jako první velká banka představuje Konsolidaci půjček. Jejím cílem je zjednodušit klientům orientaci v jejich závazcích a ušetřit finanční prostředky. Umožňuje sloučit všechny úvěry do jednoho jediného s menší měsíční splátkou. GE Money Bank zdarma vyřídí splacení půjček v bankách nebo splátkových společnostech. Datum splátky si zájemce zvolí a vybrat si může i délku splácení od 24 do 120 měsíců.

Dick Okhuijsen
ING ČR/SK generální ředitel

Za poslední rok se toho stala spousta, proto se zmíním jen o dvou číslech a jednom novém produktu: první číslo je 4,18 a vypovídá o zhodnocení ING Penzijního fondu za rok 2005. Náš penzijní fond se tak opět přiřadil k těm, které poskytují klientům nejvyšší zhodnocení. Druhým číslem je 1,9%p. a. - úroková sazba spořícího účtu ING Konto, který si suverénně udržuje pozici nejvýhodněji úročeného spořícího účtu v České republice. A nakonec Životní pojištění Rodina, což je sofistikovaná pojistka, která umožňuje pružně měnit výši pojistné ochrany celé rodiny a zároveň podle potřeb přidávat další pojištěné.

Jiří Kunert
Živnostenská banka generální ředitel

I když jsme banka tradiční a konzervativní, snažíme se každý rok přinést klientům alespoň jednu novinku, která se liší od služeb, jež mohou dostat v běžné bance. V uplynulém roce jsme uvedli na trh nový balíček pro svobodná povolání TOP Professional Menu, který vedle základních služeb nabízí možnost optimalizovat náklady za běžné platby a pohotovou rezervu finančních prostředků ve formě kontokorentního úvěru. Kromě obvyklých kanálů přímého bankovnictví balíček nabízí také novou SmartBanku, která je internetovým bankovnictvím v mobilním telefonu. Je to služba bezpečná, pohodlná a přehledná a věřím, že má budoucnost.

Markus Hermann
BAWAG Bank CZ generální ředitel

BAWAG Bank jako první z bank začala letos na jaře aktivně nabízet možnost výhodného přefinancování/konsolidace úvěrů, a to až do 500 tisíc korun - IQpůjčku. Je o ni veliký zájem. Umožňuje splacení úvěrů nejen u bank, ale i u splátkových společností, je s ní možné splatit také úvěr u kreditní karty nebo z kontokorentu. Klient může získat další hotovost navíc, kterou může použít libovolně. Když řádně splácí dřívější úvěry alespoň půl roku, dostane exkluzivní podmínky. Není nutné mít účet u naší banky, poplatky jsou přehledně zahrnuty ve splátce.

Martin Kolouch
generální ředitel eBanka

Na sklonku loňského roku zavedla banka úvěr bez návštěvy pobočky, což je revoluční věc, kterou jsme uvedli na českém trhu jako první a podle našich informací i jako první v Evropě. Klient má k dispozici na základě své kreditní a transakční historie neustále aktualizovaný úvěrový limit a v rámci internetového bankovnictví si proklikem může vybrat ze dvou úvěrových produktů - spotřebitelský úvěr a povolený debet - a libovolně je kombinovat do výše limitu. Podepíše elektronickou úvěrovou smlouvu a peníze se po automatickém prověření v bankovním registru objeví na účtu do několika minut v pracovních hodinách. Má to úspěch, ze všech spotřebitelských úvěrů jich více než 70 procent jde přes internet.

 Jaká je nejvýznamnější letošní inovace pro klienty vaší banky? (MfD, 27.10.2006)

Diskutovat (0)