Jeden milion jízd denně bezkontaktní Visa kartou


03. 02. 2016  15:46          komentáře (0)

Obliba bezkontaktního placení ve veřejné dopravě roste závratným tempem. Úspěšným zahraničním příkladem je Londýn, ale přidávají se i česká města. 

Jeden milion jízd denně bezkontaktní Visa kartou
Čím dál populárnější jsou platby bezkontaktními platebními kartami za jízdné v londýnské hromadné dopravě Transport for London (TfL). Systém funguje v celé londýnské síti od září 2014 a oblíbenost placení kartami v dopravě předčila i ty nejoptimističtější představy. Visa Europe oznámila, že před Vánocemi prolomila významnou hranici více než milionu plateb jízdného kartami Visa za jediný den a tím potvrdila, že se bezkontaktní platby stávají novou standardní formou každodenních transakcí.

„Bezkontaktně je dnes v londýnské hromadné dopravě uskutečňováno přes 25 % všech plateb za jednotlivé jízdenky, přičemž téměř 9 z 10 bezkontaktně platících cestujících k tomuto účelu používá karty Visa. S příchodem nositelných technologií, jako je například Apple Watch a rozvojem mobilních NFC platebních služeb je pro cestující stále snazší využívat služby Visa,“ říká František Jungr, manažer regionálního rozvoje Visa Europe.

„Bezkontaktní platby za služby poskytované TfL slaví ohromný úspěch. Již čtvrtina našich zákazníků platí za jízdenky kupované na místě bezkontaktně, protože je to tak snadné a rychlé. Bezkontaktně bylo dosud zaplaceno přes 250 milionů jízd, a to kartami z více než 80 zemí. Jsme si jisti, že spolu s rostoucím počtem uživatelů tohoto pohodlného a rychlého řešení nadále porostou i tato čísla,“ uvedl Shashi Verma, ředitel zákaznického servisu TfL.

Stejný systém placení Visa navrhuje i pro česká města

Díky partnerství s TfL se Visa Europe podařilo zrealizovat projekt, který se ukázal být průlomovým pro svět plateb i veřejné dopravy. Na základě tohoto úspěchu se o zavedení bezkontaktních technologií pro zjednodušení a zdokonalení placení jízdného začaly zajímat provozovatelé veřejné dopravy v několika dalších metropolích napříč Evropou.

„V České republice byly v několika městech úspěšně vyzkoušeny platby kartou za nákup papírových jízdenek jak ve vozidlech, tak i v automatech, a postupně se tento model stává běžnou službou. Visa Europe proto podporuje pokročilá řešení odbavovacího systému, kdy funkci jízdenky přebírá samotná platební karta. Dopravcům i městům to ve svém důsledku přináší úsporu provozních nákladů, cestujícím pohodlnější cestování. Ještě letos se podobný projekt bezkontaktního placení spustí nejméně ve dvou městech. Těmito projekty chceme ukázat, že platební karty v dopravě jsou vhodné nejenom pro velká města, jako je Ostrava, ale i pro menší, jako je například Děčín. Velkou výhodou je, že se jedná o otevřené řešení, které není závislé na jediném dodavateli a nemá licenční omezení jako například Opencard nebo navrhovaná Lítačka pro Prahu,“ dodal František Jungr.Jeden milion jízd denně bezkontaktní Visa kartou

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28703230832

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

57700


ČÍSLO TÝDNE - 57.700 právě tolik korun činí aktuálně cena za trojskou unci (31,1 g) zlata na světových trzích. Cena tohoto drahého kovu se tak dostala na svůj rekord.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,2200
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1690
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,8840
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,9220
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,0760
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0721
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více