Jediným akcionářem ČSOB Asset Management se stal KBC Asset Management


05. 04. 2019  18:54          komentáře (0)

ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost (ČSOB AM) se stala součástí skupiny KBC Asset Management, vlastnické podíly přešly v průběhu února z ČSOB na KBC Asset Management NV.

Jediným akcionářem ČSOB Asset Management se stal KBC Asset Management
Zároveň se tento rok z ČSOB AM vyčlenila pobočka KBC AM, která bude mít nově na starosti podporu prodeje, rozvoj produktů a podporu digitálních kanálů. Správa portfolií, řízení rizik, právní oddělení, oblast compliance, finanční řízení a administrace fondů budou nadále odpovědností ČSOB AM.

„Těšíme se na spolupráci v novém uspořádání i složení, které nám pomůže posílit naše obchodní a distribuční aktivity v České republice a dále rozšiřovat spolupráci obou subjektů s mateřskou KBC Asset Management,“ uvedl Jiří Vévoda, člen představenstva ČSOB zodpovědný za finanční řízení a investice.

Nové představenstvo ČSOB AM je nyní tříčlenné ve složení Nicole Krajčovičová ve funkci CEO/CIO, která bude odpovědná za správu fondů a portfolií klientů a dále za finanční řízení. Jürgen Verschaeve bude odpovědný za řízení rizik a Petr Dolanský bude odpovědný za administraci fondů, procesní/projektové řízení a IT.

Vedení nové pobočky KBC AM převzal od 1. ledna 2019 Jürgen Verschaeve, dosavadní generální ředitel společnosti ČSOB AM.Jediným akcionářem ČSOB Asset Management se stal KBC Asset Management

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

15398968917

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3,04


ČÍSLO TÝDNE - 3,04 právě tolik bilionů korun činily v březnu tohoto roku vklady českých domácností v bankách. Proti únoru se však vklady poprvé od roku 2017 snížily. Rekordní inflace nutí střadatele s penězi lépe a efektivněji nakládat než je pouze nechat ležet na účtech u bank.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9680
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3620
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7930
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,9100
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9857
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více