Komentované zprávy bank:
ČS je zase akční a KB se zkultůrňuje


02. 07. 2018  02:18     Miroslav Zeman     komentáře (0)

KOMENTOVANÉ TISKOVÉ ZPRÁVY Z BANK: O čem nás naše banky informují? A jak moc jsou jejich tiskové zprávy zajímavé? Podíváme se na ně trochu veselýma a trochu kritickýma očima. ČTĚTE DÁLE!

Komentované zprávy bank: ČS je zase akční a KB se zkultůrňuje
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí. Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu GEEN Vstřícná banka.

Tento týden jsme vybrali následující zprávy, které banky vydaly v předchozím čtvrtletí. Čtěte!

Česká spořitelna přichází od března s další akční nabídkou

ČNB v prvních týdnech roku 2018 přistoupila k dalšímu zvýšení úrokových sazeb, což se odrazilo i ve vývoji na trhu hypoték. Česká spořitelna se i nadále snaží vyjít všem zájemcům o hypotéku vstříc. Nově tak nabídne od 1. března do 30. dubna 2018 ke všem novým hypotékám pojištění domácnosti i nemovitosti na 1 rok zdarma.

Skvělý titulek zprávy. ČS přichází od března s další akční nabídkou. A všichni jsou nesmírně zvědaví o co tak asi může jít. Je to poměrně jednoduché. Nečekejte nic převratného nebo přelomového. Pouze pokud jste si vzali hypotéku ve výše uvedeném období, dala vám banka pojištění domácnosti i nemovitosti na jeden rok zdarma. Ponechme stranou jaké jsou podmínky těchto pojistek a co vše kryjí, ale předpokládám, že banka by se ošizenou pojistkou nekryla. Akční nabídka je tak v pohodě a nijak nenarušuje doporučení ČNB pro zpřísnění kritérií pro pořízení hypotéky.

Česká spořitelna

ČSOB již poosmé podpoří vzdělávání

V rámci své společenské odpovědnosti se ČSOB dlouhodobě zaměřuje na vzdělávání a zvyšování finanční gramotnosti u české veřejnosti. V jarním kole osmého ročníku ČSOB Nadačního programu vzdělání znovu podpoří filantropické projekty až 1 milionem korun. Přihlášky mohou zájemci posílat do 31. ledna.

ČSOB Nadační program vzdělání se věnuje především finanční gramotnosti a podporuje iniciativy, které se snaží toto téma přiblížit různým cílovým skupinám. 

Podporu vzdělávání máme rozhodně rádi. Zvyšování finanční gramotnosti je velmi důležité i v rámci základních škol. Ideální by bylo, pokud by vyučování finanční gramotnosti neprobíhalo prostřednictvím grantů a podpor, ale jednalo by se přímo o zařazení do učebních osnov. Pro naše děti by bylo určitě přínosnější orientovat se ve světě financí a vědět na co si dát pozor a jak přemýšlet, než například řešit zpěv, nebo výtvarnou výchovu.

ČSOB

Kulturní projekty mohou získat v Komerční bance zvýhodněné financování

Komerční banka ve spolupráci s Evropským investičním fondem (EIF) začala nabízet zvýhodněný úvěrový produkt EuroCreative. Ten je určen pro financování kulturních a kreativních projektů. Jedná se například o produkci filmů, překladatelství, vydávání a prodej knih, design nebo scénická umění. Příjemce úvěru získává automatickou záruku EIF. V rámci jednoho projektu je možné čerpat až 52 milionů Kč.

Komerčka bude poskytovat až 52 milionů korun na projekty spojené s kulturou. Není to typická podpora, ale zvýhodněné financování. Pokud tedy vedete ve své vesnici ochotnický spolek v místní hospodě, neváhejte a požádejte Komerční banku o zvýhodněné financování vašeho kusu. Nakoupíte si kostýmy a kulisy a můžete oslnit celou vesnici. A teď vážně. Zvýhodněné financování je fajn, otázkou je na kolik projektů bude 52 milionů korun stačit a jaký bude způsob rozdělování těchto peněz. Ne každý se totiž k těmto penězům dostane, tím spíše právě ti ochotníci.

Komerční banka

DALŠÍ ZAJÍMAVÉ KOMENTÁŘE TISKOVÝCH ZPRÁV BANK NALEZNETE ZDE!

Maskot palec dolůKomentované zprávy bank: ČS je zase akční a KB se zkultůrňuje

Diskutovat (0)


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více