Komentované zprávy bank:
mBank naděluje dětem a Fio bude bezpečnější


01. 02. 2017  00:22     Miroslav Zeman     komentáře (0)

STŘEDEČNÍ SERIÁL - KOMENTOVANÉ ZPRÁVY BANK: Opět přinášíme další díl komentovaných tiskových zpráv z bank. Opět budeme komentovat s lehkou dávkou ironie a nadhledu. Tentokrát se budeme věnovat Cetelem, Fio bance a mBank.

Komentované zprávy bank: mBank naděluje dětem a Fio bude bezpečnější
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí. Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu GEEN Vstřícná banka.

Tento týden je plný pozitivních novinek. Čtěte!

mBank: mBank naděluje dětem – ke svému mKontu pro děti teď navíc mohou získat i Dětskou mKartu

Děti budou nadšené. mBank poskytuje k dětskému kontu novou platební kartu. Tři výběry měsíčně z kteréhokoliv bankomatu v České republice mají být dokonce zdarma. Ale velkou výhodou vidíme to, že děti mohou s kartou i platit. Ono to totiž není úplnou samozřejmostí. Jiné banky například sice nabízejí dětská konta, ale s kartou je možné pouze vybírat hotovost, nikoliv už platit u obchodníků apod. Karta od mBank pro děti tak má skutečně široké využití. Výhodou dětských kont je možnost nastavení limitů pro utrácení dětí a to ať už při výběru z bankomatu, nebo při placení u obchodníků. Tam je ovšem třeba děti na takovou skutečnost upozornit, aby se pak u pokladen nedostávaly zbytečně do trapných situací, kdy jim karta neumožní za celý nákup zaplatit nad uvedený limit.

mBank nová

Fio banka: Fio banka zvyšuje bezpečnost platebních karet

Chce se nám říct. Už bylo na čase. Potvrzování internetových plateb kartou pomocí sms potvrzovacího kódu už by mělo být dnes samozřejmostí. V opačném případě hrozí skutečné zneužívání platebních karet, což opět odnese v konečném důsledku banka, která své platby kartami řádně nezabezpečí. Ačkoliv můžeme zavedení tohoto již běžně užívaného bezpečnostního prvku přivítat, považujeme už jeho zavedení za určitý standard, který by se ani neměl nějak zvlášť vychvalovat. Právě nejvíce zneužití karty a prostředků na bankovním účtu registrujeme právě u karet, které uvedený bezpečnostní prvek postrádají.

Fio banka

Cetelem: Vánoce budou letos bohatší, lidé plánují utratit o 1300 Kč víc než loni

Je to fajn, každému přejeme veselé a bohaté Vánoce. Ale pročpak s touto zprávou přichází právě splátková společnost? Co zatím asi bude? Odpovědět si může každý sám. Cetelem, stejně jako jeho konkurenti cítí o Vánočních žních velkou příležitost uzavřít co nejvíce smluv na půjčky a získat co nejvíce nových klientů. Právě Vánoce jsou ideální příležitostí pro získání většího podílu na trhu a dostatek uzavřených smluv o úvěru. Kdo toto období prošvihne, v průběhu roku už ztrátu nedohoní. A my opět a opakovaně apelujeme na lidi a veřejnost, nenechte se ovlivnit reklamou, ani marketingovými kampaněmi, pořizujte si i na Vánoce věci na které máte našetřeno, nebo na něž vám stačí váš běžný měsíční příjem. A když už si budete půjčovat, využijte některou z forem splácení zboží, která je bezúročná a neobsahuje ani jiné poplatky. Buďte odpovědní sami k sobě.

Cetelem

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricnaKomentované zprávy bank: mBank naděluje dětem a Fio bude bezpečnější

Diskutovat (0)


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více