Komentované zprávy bank:
Tým Sberbank ušetřil 1,6 milionů gramů CO2, Skupina UniCredit podepsala chartu žen ve finančním sektoru


24. 10. 2018  00:20     Miroslav Zeman     komentáře (0)

KOMENTOVANÉ TISKOVÉ ZPRÁVY Z BANK: O čem nás naše banky informují? A jak moc jsou jejich tiskové zprávy zajímavé? Podíváme se na ně trochu veselýma a trochu kritickýma očima. ČTĚTE DÁLE!

Komentované zprávy bank: Tým Sberbank ušetřil 1,6 milionů gramů CO2, Skupina UniCredit podepsala chartu žen ve finančním sektoru
Komentované zprávy nejsou přesnými či seriózními zprávami o krocích bank a jejich náplni. Jedná se o odlehčený komentář a ironizování tiskových zpráv z bank, které jsou často strohé, vážné a banky se v nich rády nekriticky chválí. Reakce některých zástupců bank na naši novou rubriku svědčí o faktu, že výše uvedený smysl této rubriky zatím nepochopili. Připomínáme, že se nejedná o aktuální zpravodajství, ale o výběr zpráv z předchozího čtvrtletí, které jsou zajímavé ke komentování a zároveň mohou sloužit k hodnocení bank v našem projektu Vstřícná banka.

Tento týden jsme vybrali následující zprávy, které banky vydaly v předchozím čtvrtletí. Čtěte!


Tým Sberbank ušetřil 1,6 milionů gramů CO2

 Sberbank 44 zaměstnanců Sberbank CZ se zapojilo do projektu Do práce na kole. Každý den do banky běhali, jezdili na kole či chodili pěšky. Celkově za měsíc zdolali 12 634 kilometrů. Díky tomu životnímu prostředí ulehčili o 1,6 tun oxidu uhličitého a zastali 3 vzrostlé stromy, kterým trvá celý jejich život, než takový objem škodlivin pohltí.

Tak zaměstnanci Sberbank se tedy vyznamenali. Pouhých 44 lidí ušetřilo 1,6 tun oxidu uhličitého. To je opravdu bomba. Díky aktivitě zaměstnanců také zachráníme tři vzrostlé stromy. Ale ano, jedná se o hezkou a zajímavou aktivitu a způsobem jak téma ekologie v rámci banky, ale i navenek úspěšně propagovat a zároveň jít sám příkladem.


Skupina UniCredit podepsala chartu žen ve finančním sektoru, a zavázala se tak k rovnému zastoupení mužů a žen ve finančních službách Součást akčního plánu banky v oblasti diverzity

 unicredit Skupina UniCredit dnes informovala o podepsání charty Ministerstva financí Spojeného království týkající se žen ve finančním sektoru (HM Treasury Women in Finance Charter), a zavázala se tak poskytovat plnou podporu při zlepšování rovného zastoupení mužů a žen v sektoru finančních služeb ve Spojeném království a na celém světě.

Emancipace silně vplula i do bank a finančního sektoru jako takového. I v bankách tak mají mít ženy rovné, no spíše výhodnější pozice, než je tomu v případě mužů. Ale proč ne. I ženy jsou naše matky, partnerky či manželky, nebo dcery, tak proč by se jim nemělo dařit a proč bychom jim k tomu neměli ještě pomáhat. Když se budou naše ženy snažit, má se jim také dařit.


Expobank CZ se podílí na školení odborníků v odvětví Private Banking

 expobank Alexey Aleksandrov, ředitel Expobank Private Banking & Individual Banking, bude na semináři pro přípravu odborníků v oblasti Private Banking jedním z hlavních řečníků.

Expobank CZ se nás rozhodla řádně proškolit. Abychom věděli jak to máme vše co nejlépe dělat. Když přitom nebude Expobank používat rákosku, nějak to zvládneme. Ale je dobré, že díky bance budeme mít najednou spoustu nových, na slovo vzatých odborníků v oblasti Private Banking. Jako klienti se tak máme na co těšit, tedy na usměvavé, ochotné a vzdělané bankovní úředníky.


KOMENTÁŘE TISKOVÝCH ZPRÁV BANK NALEZNETE ZDE!  thmb-200-200-406127b7872b28b57abe0f49aa6670f9


 Komentované zprávy bank: Tým Sberbank ušetřil 1,6 milionů gramů CO2, Skupina UniCredit podepsala chartu žen ve finančním sektoru

Diskutovat (0)