Letošní Vánoce bez vánočních trhů. To skutečně může nastat.


14. 10. 2020  15:30     Nell Fantysová      komentáře (0)

Covid v březnu, covid v létě, covid včera, covid zítra a co o adventu? Dovedete si představit, že v důsledku koronavirové pandemie by byly zrušené vánoční trhy? Žádný vtip, ale možná tvrdá realita.

Letošní Vánoce bez vánočních trhů. To skutečně může nastat.
Skutečně hrozí, že budeme letos bez vánočních trhů. Že je to blbost? To samé jsme si ještě loni mysleli o zavírání škol, podniků a nošení roušek.

Nakažených lidí stále přibývá a opatření se množí jako bakterie. Přemýšleli jste někdy o tom, o co vše můžeme ještě přijít? Například o vše, co bereme jako samozřejmost. 

Každý rok chodíme s manželem s dětmi na Staroměstské náměstí načerpat vánoční atmosféru, ochutnat pečené kaštany a svařáček a okouknout nejkrásnější stromeček v Praze. Tak nějak se to stalo naší rodinnou tradicí v době adventu. Nedovedu si představit, že by to letos mělo být jinak.

Snad každé město i vesnice v České republice plánují vánoční trhy se stánky s dobrotami i drobným vánočním zbožím, na které se návštěvníci každoročně těší. A teď nám to koronavirus chce vzít. 

Pořadatelé vánočních trhů sledují situaci v souvislosti s opatřením proti Covid-19 a na základě toho pak budou či nebudou moci trhy zrealizovat. Pro mnoho lidí, které milují Vánoce, by zrušení této každoroční tradice vyvolalo smutek a psychické narušení vánoční pohody. 

Bohužel víme, s čím celý svět bojuje a stále nemáme jistotu, kdy období koronaviru skončí nebo kdy ho minimálně dostaneme pod kontrolu. Nějaké oběti proto musíme zvládnout. Kde je ale ta hranice? Co už je pro nás moc? Letošní Vánoce bez vánočních trhů. To skutečně může nastat.

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

22452961417

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

2,13


ČÍSLO TÝDNE - 2,13 procenta činila průměrná sazba hypoték v ČR v měsíci červen. I přes zvyšující se sazby lidé žádají o hypotéky stále více. Objemy poskytnutých hypotečních úvěrů jsou rekordní.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4710
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,4320
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5735
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,9290
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,6445
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1799
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více