Maloobchodní tržby v říjnu zklamaly


06. 11. 2020  09:19     Tomáš Volf     komentáře (0)

Podle ČSÚ se tržby maloobchodníků meziročně za říjen zvedly o 0,4 %. Oproti minulému měsíci o 0,4 % naopak klesly. Obě čísla jsou mírným zklamáním.

Maloobchodní tržby v říjnu zklamaly
V meziměsíčním vyjádření se dnešním výsledkem -0,4 % vracíme po čtyřech měsících do poklesu tržeb. Meziročně se sice držíme již čtvrtý měsíc na kladných hodnotách, ale stále balancujeme na hraně nuly. V říjnu se tradičně dařilo nejvíce nákupům přes internet. Další v pořadí, co do úspěšnosti, jsou obchodníci s komunikačním zařízením, farmacií a zbožím pro domácnost. Naopak nejméně se prodávalo zboží pro kulturu a rekreaci, oblečení a obuv.

Dá se čekat, že listopadový výsledek bude opět hluboko v červených číslech. Pokud dojde na přelomu listopadu a prosince k uvolnění restriktivních opatření a obchody otevřou, dá se čekat, že lidé našetřené peníze utratí za vánoční dárky. Letošní vánoce mohou být pro maloobchodníky skutečné žně. Mírnit optimismus v tomto ohledu může rostoucí obava lidí o zaměstnání, po průběhu letošního roku přesto očekáváme, že si lidé budou chtít konec roku zpříjemnit co nejvíce. 

 

Tomáš Volf


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Maloobchodní tržby v říjnu zklamaly

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

35460621310

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Koruna je k dolaru nejsilnější za dva roky


Česká koruna se po více než dvou letech dostala pod 22 korun za dolar. Naposledy byla takto silná koncem září roku 2018. Silnější koruna znamená levnější dovážené zboží a tedy i vánoční dárky objednané v dolarech.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více