Městský soud v Praze potvrdil správnost plných mocí iniciativy Poplatkyzpět.cz


25. 03. 2014  15:19     POPLATKYZPET.CZ     komentáře (0)

Klienti iniciativy Poplatkyzpět.cz podali odvolání proti rozhodnutím některých pražských obvodních soudů, které neuznaly plné moci udělené jejich právnímu zástupci JUDr. Petru Tomanovi. Městský soud v Praze v průběhu února rozhodl o prvních z těchto odvolání. Uvedl, že plné moci iniciativy Poplatkyzpět.cz byly v pořádku a obvodní soudy pochybily, když nerespektovaly vůli smluvních stran a právní úpravu plných mocí vykládaly proti jejímu smyslu.

Městský soud v Praze potvrdil správnost plných mocí iniciativy Poplatkyzpět.cz
Jednotliví klienti plnou mocí zmocnili společnost BSP Lawyer Partners a.s., která poskytuje službu Poplatkyzpět.cz, aby zajistila uplatnění jejich nároku na vrácení bankovních poplatků a zmocnila k jejich vymáhání advokáta dle svého výběru. Obvodní soudy tento postup označily za „řetězení plných mocí“, které je dle jejich názoru nepřípustné. České zákony ani judikatura však takový postup nevylučují, což nyní potvrdil Městský soud v Praze.

Advokát JUDr. Petr Toman poskytující právní služby klientům iniciativy Poplatkyzpět.cz k tomu dodává: „Obvodní soudy zpochybnily naše plné moci, aniž by pro to měly zákonný důvod. Způsobily tím nám i naším klientům nemalé problémy. Navíc ve svém postupu nerespektovaly judikaturu Nejvyššího soudu, na kterou jsme je upozorňovali. Jsem rád, že Městský soud jejich pochybení na základě našeho odvolání napravil.“

JUDr. Daniel Paľko, předseda představenstva BSP Lawyer Partners a.s., poskytovatele služby Poplatkyzpět.cz k tomu uvádí, „Je to dobrá zpráva pro nás i pro naše klienty, které jsme museli v důsledku protiprávního postupu soudů neúměrně zatěžovat. Tímto se jim za způsobené komplikace ještě jednou omlouváme. Věříme, že v podobném duchu se na stranu práv spotřebitelů postaví také Ústavní soud.“Městský soud v Praze potvrdil správnost plných mocí iniciativy Poplatkyzpět.cz

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19713193204

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více