Na řadě k uzavření jsou už jen školky a obchody. Počet nakažených roste k 10 tisícům.


16. 10. 2020  10:16     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Počet nakažených covidem neklesá, ale naopak stále roste, a blíží se už ke hranici 10 tisíců nakažených denně. Uzavřít už může vláda jen školky a obchody s nepotravinářským zbožím. To vše ještě se zákazem vycházení, kromě cest do práce a nakoupit základní potraviny. Bohužel se k tomuto scénáři lockdownu nezadržitelně blížíme.

Na řadě k uzavření jsou už jen školky a obchody. Počet nakažených roste k 10 tisícům.
Počet nakažených je v České republice rekordní nejen v současném měřítku, ale i historicky. Máme jeden z největších podílů nakažených na sto tisíc obyvatel od počátku celé pandemie a několikanásobně překonáváme i nechvalně známou Itálii v době jarní koronavirové krize. Naštěstí u nás stále neumírá takové množství lidí, ale na oslavy to rovněž není. Situace se totiž každým dnem dramaticky zhoršuje.

Pokud bude vláda ukázovat, že něco dělá, musí přijít s dalšími opatřeními. Pokud se tak situace nezlepší, dojde k tomu, co již v minulosti připouštěl ministr zdravotnictví i premiér. K totálním lockdownu. V takovém případě se zavřou mateřské školky, a děti prvních ani druhých stupňů ZŠ 2. listopadu do škol rozhodně nenastoupí. To platí také o středních školách i školách vysokých. Naopak se budeme muset ponořit do bezpečí našich domovů a vůbec nevycházet do nebezpečného okolního světa s výjimkou naléhavých případů.

Při počtu 10 000 nakaženýc lidí denně, resp. správně řečeno zjištěných nakažených denně, máme za měsíc více než 300 000 nově nakažených. Při odhadech, že může být reálně nakažených, které nezjistíme, i dvakrát více, by se nakáza týkala téměř milionu lidí. A to by byl jeden z nejhorších výsledků na světě.

Zavření mateřských školek a delší uzavření základních škol je tak bohužel s ohledem na neustále narůstající počet nakažených koronavirem stále více reálným scénářem.Na řadě k uzavření jsou už jen školky a obchody. Počet nakažených roste k 10 tisícům.

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

27823231159

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

430


ČÍSLO TÝDNE 430 právě tolik miliard korun vyplatila Česká republika od roku 2006 na podporu obnovitelných zdrojů energie, zejména pak solárních elektráren. Ročně se tak vyplatí více než 45 miliard korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3600
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6270
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5230
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7305
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,2005
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1244
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více