Nadace České spořitelny posílá půl milionu korun na přímou pomoc seniorům
Tříměsíční odklad splátek využilo za první měsíc přes 45 tisíc klientů
Česká spořitelna začala přijímat žádosti o zvýhodněné úvěry se zárukou pro firmy a podnikatele s provozovnou v Praze
ČS doručuje karty seniorům až do domu
Klienti Spořitelny mohou nově v reálném čase vidět dostupnost poboček banky v aplikacích Seznam.cz
Tu jim poskytuje organizace Život 90, která zřídila krizové koordinační centrum poskytující služby seniorům – pomoc v tísňové situaci, psychologické poradenství, pomoc s nákupy, nebo poskytováním praktických informací. Nadace České spořitelny se proto rozhodla organizaci Život 90 podpořit finanční částkou 500 tisíc korun.
“Byť se Nadace soustředí primárně na oblast školství a vzdělávání, tak si nastalá situace žádá okamžitou reakci a pomoc těm aktuálně nejohroženějším skupinám - seniorům,” říká ředitel Nadace České spořitelny Ondřej Zapletal a dodává: “Vážíme si nasazení, profesionality a energie, s níž se Život 90 k novým výzvám staví.”
Příspěvek Nadace bude využit na posílení kapacit tísňových linek, Tísňové péče a online poradenství. Služby mohou využít jak samotní senioři, tak jejich příbuzní, kteří mají obavu o své blízké. Centrum pomoci je primárně určeno seniorům v Praze, nicméně jeho pracovníci jsou v koordinaci s dalšími regionálními partnery a jsou schopni klienty nasměrovat na pomáhající organizace přímo v místě jejich bydliště.
Na provoz koordinačního krizového centra organizace Život 90 darovala částku 100 000 Kč i ČS Penzijní společnost.
Další články k tématu
Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili
Kurzovní lístek Citfin
Země | Měna | Deviza střed |
---|---|---|
1 EUR | 25,2820 | |
1 USD | 23,9010 | |
1 PLN | 5,8385 | |
1 GBP | 30,2280 | |
1 CHF | 27,1005 | |
100 HUF | 6,2050 | |
1 RON | 5,0798 |
Zprávy z devizového trhu
- Koruna oslabuje nad 25,20 EURCZK
14. 01. 2025 - Překvapivé zprávy z amerického trhu práce
13. 01. 2025 - Koruna posiluje pod 25,10 EURCZK
10. 01. 2025 - Americký dolar drží své zisky
09. 01. 2025 - Americký dolar včera rozšiřoval své zisky
08. 01. 2025 - Článek ve Washington Post přinesl dolaru oslabení
07. 01. 2025 - Blíží se konec automobilového průmyslu v EU?
06. 01. 2025