Nákupy kartou na internetu nadále potvrdíte u Air Bank i bez aplikace. Připravuje pro vás náhradní řešení


05. 03. 2021  12:05     Tisková zpráva     komentáře (0)

Nedávno jsme vám oznámili, že se začátkem dubna rozloučíme s možností potvrzovat některé nákupy kartou na internetu prostřednictvím samotného opsání číselného kódu z SMS. To pořád platí. Podle směrnice Evropské unie PSD2 to totiž už není dostatečný způsob ověření. Nic se nezměnilo ani na našem doporučení používat k potvrzování mobilní aplikaci My Air, protože je to nejen bezpečnější, ale také o dost pohodlnější způsob. Ostatně proto už většina z vás aplikaci k potvrzování používá.

Nákupy kartou na internetu nadále potvrdíte u Air Bank i bez aplikace. Připravuje pro vás náhradní řešení
Po našem oznámení se nám ale řada z vás ozvala s vysvětlením, proč aplikaci k potvrzování používat nemůžete. Opravdu nechceme nikomu používání některých našich služeb ztížit, nebo dokonce znemožnit, a proto jsme se rozhodli připravit pro vás i náhradní řešení, ke kterému aplikaci potřebovat nebudete. To začne fungovat v prvních dubnových dnech. Do té doby bude potvrzování plateb na internetu probíhat jako doposud.

Jak bude potvrzování bez aplikace vypadat?

Nebojte, e‍PIN to nebude. Chtít po vás, abyste si pamatovali další číselný kód, nám totiž nepřijde jako úplně pohodlné řešení. Jak to tedy u nás bude vypadat? Při platbě kartou na internetu s použitím silného ověření vás po posledním kroku transakce (obvykle se jedná o zadání údajů o platební kartě) automaticky přesměrujeme na naši potvrzovací obrazovku a zároveň vám zašleme SMS kód. Na potvrzovací obrazovce zadáte heslo do svého internetového bankovnictví a kód z došlé SMS a máte hotovo.

Za bezpečnost ručíme

Potvrzovací obrazovky se nemusíte bát. Nenabízeli bychom vám nic, co by nebylo bezpečné. Vysoké zabezpečení obrazovky poznáte snadno podle ikonky zámečku a URL adresy, která začíná ib.airbank.cz. Tuto obrazovku vám navíc ukážeme jen ve chvíli, kdy po zadání údajů z karty platbu potvrzujete. To je pro vás také ukazatel, že potvrzení platby probíhá, jak má.Nákupy kartou na internetu nadále potvrdíte u Air Bank i bez aplikace. Připravuje pro vás náhradní řešení

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

37904329600

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4170
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9160
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3075
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0760
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2800
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9148
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více