Nálada nákupních manažerů ve výrobě dále roste


04. 01. 2021  10:32     Tomáš Volf     komentáře (0)

Za poslední měsíc roku 2020 se očekávání nákupních manažerů ve výrobě dostalo na 57 b. Nejen, že se jedná o nejvyšší hodnotu od dubna 2018, ale dnešní číslo výrazně předčilo očekávání trhů. Nejhoršího výsledku jsme pochopitelně dosáhli v dubnu roku 2020. Tehdy index nákupních manažerů ve výrobě dosáhl na 35b. Od té doby však stále roste. 

Nálada nákupních manažerů ve výrobě dále roste
Dnešní číslo ukazuje na lepšící se náladu ve výrobě. Podobné ukazatele z oblasti služeb nejspíš nebudou dosahovat tak dobrých výsledků. Lepšící se očekávání jdou na vrub především probíhajícímu očkování, do kterého všichni vkládají naději na brzký konec vládních omezení obchodu. V dalších měsících je možné, že index nadále poroste, avšak důležité bude rychlost návratu k normálnímu fungování ekonomiky, respektive jeho očekávání. Ve srovnání s ostatními zeměmi je ČR premiantem. Lepší výsledky má jen Německo, Velká Británie a USA, ostatní země EU i na dalších kontinentech jsou více pesimistické.

Index nákupních manažerů ve výrobě je jedním z hlavních „měkkých“ ukazatelů popisující aktivitu v daném sektoru. Číslo indexu nacházející se pod hladinou 50 bodů, znamená jeho pokles. Naopak, cokoli nad 50 bodů ukazuje na růst pozitivních očekávání. 

<hr>

Ing. Tomáš Volf

Project & Communication Specialist

Citfin-Logo_2013_CMYK

Celý článek naleznete na www.citfin.cz  Nálada nákupních manažerů ve výrobě dále roste

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

1953229185

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

14


ČÍSLO TÝDNE: 14 tolik bilionů korun by musely investovat České firmy, aby dosáhly kapitálové vybavenosti našich Německých konkurentů. Do té doby bude naše ekonomika pracovat s výrazně nižší přidanou hodnotou a tedy i mzdami a výnosy.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více