Nejabsurdnější bankovní poplatek. Víte který banky uplatňují nejvíce?


28. 02. 2017  00:34     Miroslav Zeman     komentáře (0)

V rámci posledního ročníku anekty o nejabsurdnější bankovní poplatek, můžete stále hlasovat o titulu historicky nejabsurdnějšího bankovního poplatku. Víte, který absurdní poplatek uplatňují banky nejvíce? ČTĚTE DÁLE!

Nejabsurdnější bankovní poplatek. Víte který banky uplatňují nejvíce?
Od vyhlášení prvního ročníku ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek v roce 2005 uplynulo již 12 let. Od té doby již banky mnoho z vítězů ankety zrušily. Těmito poplatky jsou - poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronicky a poplatek za vklad na přepážce banky na vlastní účet. V rámci balíčkových účtů pak zcela vymizely ještě - poplatek za příchozí platbu a poplatek za zadání příkazu či změny trvalého příkazu přes internetbanking.

Naopak je další skupina absurdních poplatků, které banky uplatňují i nadále a v poměrně velkém počtu. 

Nejvíce uplatňovaným poplatkem je poplatek za výběr na přepážce

Poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu uplatňují všechny banky. Tedy konkréně se týká tento poplatek 11 bank ze 13 zkoumaných bank. Dvě banky pak tuto službu vůbec neposkytují, tudíž ani neuplatňují žádné poplatky. Další v pořadí je poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat. Tento poplatek uplatňuje 9 bank a to v případě, kdy si tento zůstatek vyžádáte na bankomatu cizí banky. Stejně tak 9 bank uplatňuje poplatek za vedení běžného účtu, pokud klient nesplní stanovené podmínky. 

Rozdíl mezi poplatky v sazebníku a poplatky u balíčkových účtů

Rozdíl přitom je, jak banky uplatňují absurdní poplatky ve svých sazebnících obecně, nebo v rámci svých zvýhodněných balíčkových účtů. Platí, že pokud jde o balíčkové účty, jsou v nich absurdní poplatky zastoupené výrazně méně, než v případě služeb uvedených v sazebníku mimo tyto balíčkové účty. 

I v tomto případě však dochází v průběhu času  k postupnému omezování a rušení absurdních poplatků. Banky totiž reagují i na to, že klienti považují poplatek za absurdní ve chvíli, kdy nemá logické, nebo ekonomické opodstatnění. A v takové chvíli banky zaznamenávají odpor či stížnosti proti takovým poplatkům. V rámci marketingu a obchodní politiky vůči klientům je pak pro banky výrazně výhodnější odbourávat absurdní poplatky, které nelze snadno odůvodnit a lidé zrušení a omezení takových poplatků velmi dobře pochopí a banku za tento krok ocení.

ZVOLTE HISTORICKY NEJABSURDNĚJŠÍ A NEJNESMYSLNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK ZA ROKY 2005 AŽ 2016 ZDE!

Nejabsurdnější poplatek 2017Nejabsurdnější bankovní poplatek. Víte který banky uplatňují nejvíce?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

18758399910

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

66


ČÍSLO TÝDNE 66 právě tolik miliard korun má stát nejdůležitější vládní opatření proti drahým energiím. Vláda zavádí energetický tarif, který by měl rodinám ušetřit několik tisíc korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,7300
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,4490
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2760
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,7700
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,4685
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0014
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více