Německý průmysl zklamal, koruna zpět nad 25,00 korun za euro


10. 02. 2020  00:01     Citfin     komentáře (0)

Konec týdne přinesl mnoho zajímavých zpráv. V první řadě zklamal německý a francouzský průmysl, naopak příjemně překvapil US trh práce. Koruna odevzdala část zisků a zamířila nad 25 korun za euro.

Německý průmysl zklamal, koruna zpět nad 25,00 korun za euro
Páteční den byl na zprávy velmi bohatý. Dopoledne významně zklamala čísla z Evropy, kde německá průmyslová výroba v prosinci klesla o 3,5 % m/m. Stejná statistika, také za měsíc prosinec, ve Francii ukázala na propad o 2,8 % m/m. Obě čísla z největších evropských ekonomik byla studenou sprchou, protože se jednalo o nejhorší výsledky za několik posledních let.

ČNB vidí v dalších měsících korunu na silnějších úrovních, než jak tomu bylo v minulé prognóze. Ve všech třech prvních čtvrtletích letošního roku by se koruna měla držet kolem 25,30 EURCZK. Jedná se o výhled průměrných kurzů koruny k euru.

Nejzajímavější zprávy dorazily z USA, kde nezaměstnanost poskočila na lednových 3,6 %, zatímco trhy čekaly stagnaci na 3,5 %. Naopak skvělé číslo přinesla statistika o počtu nově vytvořených pracovních míst, kterých bylo v lednu 225 000, zatímco trhy čekaly pouze 165 000.

Koruna zakončila týden v úzkém pásmu kolem 25 korunové hladiny s tendencí vracet zisky z posledních dní a mířit nad tuto hranici. Dolar si po dobrých zprávách z trhu práce vylepšil své úrovně z 1,0985 k 1,0952 EURUSD. Ke koruně to znamenalo pohyb z 22,75 USDCZK až ke 22,87 USDCZK.

Česká republika

Z domácí scény nás dnes čeká výsledek lednové nezaměstnanosti, přičemž očekáváme stagnaci na 2,9 %. V této oblasti patří ČR k leaderům EU. Koruna se dnes pravděpodobně udrží v úzkém pásmu nad 25,00 EURCZK.

EU

Z Evropy dnes dorazí prosincová průmyslová výroba z Itálie, ale ani případný dobrý výsledek nemůže změnit jistou trpkost, kterou přinesl tento údaj z Francie a Německa. Trhy se budou připravovat na zítřejší smršť zpráv z Velké Británie v podobě např. HDP či průmyslové produkce.

USA

Dnes žádné makroekonomické zprávy  z USA nedorazí, přesto budou zajímavé projevy zástupců FED, a sice po poledni Michelle Bowman a ve večerních hodinách Patricka T. Harkera. Dolar se dnes bude pravděpodobně držet užšího pásma nad 1,0950 EURUSD. Ke koruně by to mělo znamenat širší oscilaci kolem 22,85 USDCZK.


Citfin-Logo_2013_CMYK Celý článek naleznete na www.citfin.cz Německý průmysl zklamal, koruna zpět nad 25,00 korun za euro

Diskutovat (0)